Ana Sayfa » Müzik » Sanatçı ve Menajerlerin Sessiz Çığlığı! Zabıtalar Genelgeyi Manipüle Mi Ediyor?

Sanatçı ve Menajerlerin Sessiz Çığlığı! Zabıtalar Genelgeyi Manipüle Mi Ediyor?

oduller-reklam-banner

COVID-19 salgını sonrası kültürel ve sosyal aktiviteler kontrollü olarak başladı. İşletmeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye uyulması şartıyla kapılarını açtı. Ancak belediyelerin zabıta memurları tarafından da denetlenen işletmeler, keyfi uygulamalardan tedirgin oluyor.

Önceki gün sanatçı Berkay’ın sahne aldığı esnada ceza kesilmesi gündeme gelmişti. Son olarak Akçay Zeytinlik’te bir mekanda sahne alan bir kadın ve bir erkek sanatçıya maske takmadıkları gerekçesiyle ceza kesilmesi dikkat çekti. Söz konusu sanatçılara sahnede ve icra esnasında olmalarına rağmen maske takmadıkları gerekçe gösterilerek ceza kesildi.

Genelgenin Genişletilmesini İstiyorlar

Sanatçı menajerleri, zabıtaların keyfi uygulamalarından son derece rahatsız olduklarına dair ihbarlar günden güne artıyor. Maddi olarak zor günler geçiren ve ekonomik sorunlarla mücadele eden işletmeler ve müzik emekçileri seslerinin duyulmasını istiyor. İşletmelerde hijyen, sağlık ve sosyal mesafe kurallarına özen gösterilmesine rağmen bazı zabıtaların para cezası uygulaması sahne emekçilerini ve işletme sahiplerini tedirgin ediyor. Menajerler, zabıtaların keyfi uygulamalarından şikayet ederken, zabıtaların da denetlenmesi konusunda devlet büyüklerinin ve yetkililerinin desteğini bekliyor.

Tam olarak kesin kuralların bulunmadığı genelgeyi kendi arzuna göre yönlendiren zabıta memurlarının uygulamalarına serzenişte bulunan sanatçı, sanatçı menajerleri ve işletme sahipleri genelgenin genişletilmesini istiyor.

 

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir