Ana Sayfa » Müzik » Sazla Cazın Muhteşem Buluşması!..

Sazla Cazın Muhteşem Buluşması!..

oduller-reklam-banner

Anadolu Rock müziğinin efsane sanatçılarından Ersen Dadaşlar ile ülkemizin önemli jazz-fusion vokallerinden Aygen Bilge’nin yolları 2008 yılında yayınlanan “Anadolu Sevdamız” adlı bir albümle kesişmişti. Albüm, “İki Keklik”, “Beyaz Giyme Toz Olur”, “Eklemedir Koca Konak”, “Hastane Önünde İncir Ağacı”, “Değmen Benim Gamlı Yaslı Gönlüme” gibi kültür mirasımız klasikleşmiş 10 türküden oluşuyordu.

Gerek ön hazırlığı gerekse stüdyo aşaması hayli uzun soluklu olan albümde dikkat çeken en önemli unsur; türkülerimizin orijinalliği bozulmadan batı anlayışına adapte edilmesiydi. Türk menşeli enstrümanların, tanınmış virtüözler tarafından daha önce benzeri görülmemiş stilde kullanıldığı albüm, bu müzikal zenginliğinin yanı sıra iki sanatçının sıra dışı yorumlarıyla da türkülerimizi bambaşka bir boyuta taşıyordu.

Albüme değer katan başka bir unsur da tarzlarının farklı olmasına rağmen iki usta vokalin birlikte gerçekleştirdiği ilk ve tek düet türkü albümü olma özelliğini de taşımasıydı.
Yapımcılığını ve aranjörlüğünü Önder Bilge’nin üstlendiği “Anadolu Sevdamız”, popülist tüketimin egemen olduğu ülkemizde müzikseverlerden gelen talep üzerine on yıl sonra yeniden yayınlandı.

Seyhan Müzik etiketiyle, tüm dijital platformlarda dinleyebileceğiniz albüm, yakın bir tarihte LP formatında da raflardaki yerini alacak. Bu da albümü koleksiyonlarına katmak isteyenler için eşsiz bir fırsat.

oduller-reklam-banner
● Misafir

İlginizi Çekebilir