Ana Sayfa » Müzik » Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya Açıklaması: ‘Allah Belamı Versin…’

Serdar Ortaç’tan Ahmet Kaya Açıklaması: ‘Allah Belamı Versin…’

oduller-reklam-banner

Serdar Ortaç, Ahmet Kaya hayranlarından özür diledi. Ünlü şarkıcı katıldığı programda ”Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…” dedi.

 Serdar Ortaç katıldığı Katarsis adlı programda açıklama yaparak pişman olduğunu dile getirdi.

İşte o açıklama;

”O sahnede olmaktan pişmanım. O grubun içinde o anı yaşamaktan pişmanım. Allah benim belamı versin o gün orada olduğum için… Herkes diyor ki, ‘çatal attın’. Hiçbir şey atmadım. Orada marş oku dediler. Binlerce kez özür diliyorum bütün Ahmet Kaya hayranlarından. En büyük pişmanlıklarımdan biridir rahmetlinin bu yaşadıklarına alet olmak. Allah benim belamı versin…”

Ne olmuştu?

Türkiye müzik tarihinin en önemli isimlerinden Ahmet Kaya, Magazin Gazetecileri Derneği’nin 10 Şubat 1999’de düzenlediği “Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması” ödül töreninde linç edilmişti.

Kaya, ödül töreninde “Kürtçe şarkı söylemek, klip çekmek istiyorum” demişti ve üzerine Serdar Ortaç sahneye çıkıp Sibel Can’ın “Padişah” şarkısını “Bu devirde kimse sultan değil, hükümdar değil, padişah değil/ Atatürk yolunda tüm Türkiye/ bu vatan bizim/ ellerin değil” şeklinde okumuştu.. Ortaç, şarkının ardından 10. Yıl Marşını söyleyerek salondaki gerilimi arttırmışı, konuklar, Ahmet Kaya’ya çatal bıçak fırlatmıştı.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir