Ana Sayfa » Müzik » Server Uraz: ‘Reynmen Rap Müzik Yapmıyor’

Server Uraz: ‘Reynmen Rap Müzik Yapmıyor’

oduller-reklam-banner

Rap müzisyeni ve yapımcı Server Uraz, Epidemik Youtube kanalında yayınlanan ‘Biz Bize’ programına katıldı. Server Uraz, Spotify rap listeleri ve fenomenlerin rap şarkı yapmasını eleştirdi. Reynmen rap müzik yapmıyor diyen Server Uraz, ”Reynmen’in Spotify Türkçe Rap listesinde yer alması tamamen bir hata” dedi.

Spotify’ın editöryel ve operasyonel hataları olduğunu dile getiren Server Uraz, ”Nazlı’nın Spotify editörü olduğunu herkes biliyor. Hiçbirimiz Apple Music’in Fizy’nin editörünü bilmiyor. Spotify’in operasyonel hatası var” diye konuştu.

”Berkcan Güven Piyasanın Yarısından Daha İyi”

Türkçe Rap listesinde fenomenlerin yer almasıyla ilgili konuşan Server Uraz, ”Berkcan Güven bence piyasanın yarısından daha iyi rap yapıyor. Bu çocuk rap müzikle büyüyen bir çocuk. Bu kişinin artı Youtube fenomeni olması neyi değiştirir ki. Artık Berkcan Güven rapçidir diyebiliriz. Ama gidip Elanur’u aynı kategoriye koyamayız mesela. O ne yapıyor bilmiyorum ben o rapçi değil diyebiliyorum. Rap şu an tutuyor diye rap yapıyor. Reynmen’in de rap yaptığını duymadım. Editöryel bir hata o da. ‘Ela’ rap değil ki. Bir şarkının alt yapısının hip hop olması o şarkıyı rap yapmaz. Reynmen’in Türkçe Rap listesinde yer alması hata. O liste tamamen ticari bir liste. Ne mutlu bana ne yapsam o listeye giriyor. Spotify idealist bir kurum değil, ticari bir kurum. ” açıklamasında bulundu.

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir