Ana Sayfa » Müzik » Sevcan Orhan: “11 Gün Hastanede Çok Acı Çektim”

Sevcan Orhan: “11 Gün Hastanede Çok Acı Çektim”

oduller-reklam-banner

Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Sevcan Orhan 2. Sayfa programına konuk oldu. Geçtiğimiz günlerde hastanedeki görüntüleri ortaya çıkan ve sevenlerini üzen Sevcan Orhan, hastane dönemini anlattı.
11 gün hastanede yattığını belirten başarılı sanatçı, “Bugün burada olmak bana inanılmaz iyi geldi. Aylar sonra ilk kez işimle ilgili bir şey yapıyorum. Hastanedeyken her sabah sizi izliyordum. 11 gün kaldım ve gerçekten acı çekerek kaldım. 11 gün keyifli oturup yatamadım” dedi.
Hastalığını tesadüf eseri öğrendiğini söyleyen başarılı sanatçı, “Her yıl düzenli olarak check up yaptırırım. Zaten daha önce de 2000 yılında akciğerlerimden rahatsızlık geçirmiştim. Doktorum o zamanda demişti akciğerlerini arada bir röntgene git diye. Gittik sonra kitle çıktı. Bende eskisidir dedim. Hastalığı geçirenler bilir, lekeler kalır akciğerde o sandım. Fakat bu başka bir yerde yaklaşık 2 santimetre büyüklüğünde çıktı. İlaçlarla küçültmeye çalıştık. Büyümedi fakat küçülmedi de. İlk önce kanserden şüphelenildi. Sırtımdan parçalar alındı ve başka analizler yapıldı. Şükürler olsun kötü bir şey çıkmadı” dedi.

“3 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDIM”
Ameliyat olduğu süreçten de bahseden başarılı sanatçı, “Doktorum bana zor ameliyat olacağını söylemedi. Biz Mayıs ayını tercih ettik. O dönemde Ramazan ayı olduğu için işlerimiz pek yoğun olmuyordu. Ben 3-4 günde hallolacağını sandım. 1 gün kalmam gereken yoğun bakımda yaklaşık 3 gün kaldım, çıkamadım. Çok ağrım oldu. Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadım. Uyandığımda düşündüğüm tek şey ‘Buradan çok zor çıkarsın sen oldu’. Ağrılarımın geçmesi için 15 dakikada bir narkotik ilaçlar kullandım” diye konuştu.

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran

İlginizi Çekebilir