Ana Sayfa » Müzik » Sibel Can’dan 100 Milyonluk Başarı!

Sibel Can’dan 100 Milyonluk Başarı!

oduller-reklam-banner

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Özlem Avcı bugünkü köşe yazısında Türk müziğinin en önemli solistlerinden Sibel Can’a yer verdi. Geçen yıl çıkardığı “Yeni Aşkım” albümüyle adeta fırtına gibi esen güzel sanatçı, albümünde klip çektiği şarkılarıyla toplam 114 milyon dinlenmeye ulaştı.

Sahnelerin büyülü sesi Sibel Can, geçtiğimiz yıl sonunda çıkardığı ‘Yeni Aşkım’ adlı albümü ile sanat hayatının 37’nci yıldönümünü geride bıraktı…
Binlerce şarkı, yüzbinlerce konseri ile müzikseverlerin kulaklarının pasını siliyor yıllardır…
Şu sıralar haftanın iki-üç günü konser maratonunda olan ve 27 Temmuz’da Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak olan Can’ın albüm karnesi takdire şayan. Son yıllarda fiziki CD şatışlarının düştüğü ortamda Can, dijital dünyada indirilme ve izlenme oranları ile takdir belgesini aldı.
Sibel Can’ın albümü satış rakamı 60 bine ulaşırken, toplamda beş klip çekti ve 114 milyondan fazla kişi kliplerini izledi. Albümün ilk şarkısı ‘Kuyu’ 18 milyon, albümün hiti olan ‘Senden Başka Kimsem Yok’ 65 milyon 867 bin, ‘Yeni Aşkım’ 8 milyon, son klibi ‘Vallahi Yalan’ 10 milyon 507 bin, ‘Beş Dakika’ şarkısı 12 milyon ve DMC kanalında klipsiz şarkılar toplamı 20 milyon izlenme oranına ulaşarak başarısını perçinledi.
Albüm karnesini sorduğumuz Can, “Her zaman aşkla şarkı söylüyorum. Bütün sevenlerime teşekkür ediyorum. Yorumcu olarak hep layık olmaya çalışacağım” dedi.

Kaynak: Sabah

oduller-reklam-banner
● İbrahim Aydemir
Başlıklar

İlginizi Çekebilir