Ana Sayfa » Müzik » Sibel Can’la İlgili Bomba İddia!

Sibel Can’la İlgili Bomba İddia!

oduller-reklam-banner

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ‘Eser hırsızlığı aldı başını gidiyor” başlıklı bugünkü yazısında, Sibel Can ile ilgili bomba bir iddiada bulundu.

Önceki albümünde ‘Kış Masalı’ şarkısının çalıntı olduğu yönünde haberlerle gündeme gelen ünlü sanatçı Sibel Can’a, ikinci şok ise yeni albümünde yer alan bir şarkı ile geldi. Daha önce ‘Kış Masalı’ isimli şarkının çalıntı olduğunu duyuran ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bugünkü yazısında ise Sibel Can’ın yeni albümündeki söz ve müziği Özgür Koç’a ait olan ‘Yeni Aşkım’ isimli şarkının, söz ve müziği Aşık Mahzuni Şerif’e ait olan ve Ceylan’ın da yorumladığı ‘Mamudo’ türküsünden çalıntı olduğunu iddia etti.

MESAM TEKNİK BİLİM KURULU’NA GİDİYOR!

Yazısında “Şimdi ise türkülerimizi deforme etmeye başladılar” diyen Onur Akay, “Sibel Can’ın geçtiğimiz aylarda çıkan son albümünde söz ve müziği Özgür Koç’a ait ‘Yeni Aşkım’ isimli bir şarkı var. Geçtiğimiz günlerde tesadüfen şarkıyı dinledim ve şarkı söz ve müziği Aşık Mahzuni Şerif ustaya ait olan ve Ceylan’ın da yorumladığı ‘Mamudo’ türküsünden alınmış. Konun önümüzdeki günlerde MESAM Teknik Bilim Kurulu’na gideceğinin bilgisine de ulaştım.” ifadelerini kullandı.

Sibel Can’ın önceki albümündeki ‘Kış Masalı’ isimli şarkının müziğinin, Alihan’ın ‘Bu Kadın Neden Ağlıyor’ isimli şarkısından çalıntı olduğunu da duyuran MESAM Asıl Üyesi Onur Akay, bilirkişi raporunda eserin müziğinin Alihan’a ait olduğun kanaatine varıldığını da açıklamıştı.

İşte o şarkı;

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir