Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Sıcak – Bir Masum Roman Klibiyle Yayında

Sıcak – Bir Masum Roman Klibiyle Yayında

oduller-reklam-banner

Sıcak’ın Arpej Müzik etiketiyle yayınlanan 19/4 Mevsim (Ondokuz Dört Mevsim)’de albümünde yer alan ‘Bir Masum Roman’ ismini taşıyan çalışması video klibiyle yayınlandı. Söz ve müziği Kemal Çetkin imzalı şarkının düzenlemesi Kemal Çetkin, Taner Öztonbul, Altuğ Coşkun tarafından yapıldı. Şarkının video klibinde yönetmen koltuğuna Gökhan Palas / YüzdeYüz Film oturdu.

‘Sıcak’ hakkında;

Solist ve söz yazarı Kemal Çetkin, davulda Taner Öztonbul,gitarda Altuğ Coşkun’un bir araya gelmesi ile 2015 yılında müzikal çalışmalarına başlayan grup, çalışmalarına Kadıköy’de kendi stüdyolarında devam etmektedir.
2017 yılında Arpej Müzik ile sözleşme imzalayarak ilk single çalışması olan “Yangın Var” parçasını piyasaya sürmüş ve bu parça için Ukrayna’nın Lviv şehrinde çekilen müzik videosu ile büyük ilgi toplamıştır. Aynı yıl içerisinde yine Arpej Müzik etiketi ve İstanbul’da çekilen müzik videosu ile birlikte “Anla” isimli single çalışmasını yayınlayan grup, takip eden süreçte “Olmaz” isimli parçasının single ve müzik videosu ile beğeni toplamaya devam etmiştir.

Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdiler

Daha önce dünyada hiç bir müzik videosunun çekilmediği Ukrayna’nın Çernobil şehrinde ve 1986 yılında Nükleer Santraldeki reaktör kazası sonucu terk edilmiş bir diğer şehir olan Pripyat’ta, tüm videolarının yönetmenliğini yapan Eren Özsan ile birlikte yeni single çalışması “Say” için bir müzik videosu çeken grubun bu çalışması Mayıs ayında yayınlanmıştır.
Sıcak, 2019 Nisan ayında çıkan 19/4 Mevsim (Ondokuz Dört Mevsim) isimli yeni albümünü piyasaya sürmüş ve albümünün ilk video klibi olan Konya Meke krater dağında çekilen ‘Bir Can İdim Toprak Oldum’u yayınlamıştır.

Çeşitli organizasyon ve festivallerde de sahne alan grup; Kuşadası Gençlik Festivali,İstanbul Milyon Fest,Zeytinli Rock Festivali gibi festival sahnelerinde de yer almıştır.

Son video kliplerini, albümleri 19/4 Mevsim (Ondokuz Dört Mevsim)’de yer alan Bir Masum Roman şarkısına çekmişlerdir.Çekimleri Yüzdeyüz Film tarafından Eminönü’nde terk edilmiş tarihi bir handa gerçekleşen klibin yönetmenliğini Gökhan Palas üstlenmiştir. Şarkının çekimleri ortalama iki gün sürmüştür.

‘Bir Masum Roman’ şarkı sözleri ile;

Sapsarı tarlalardan masmavi gökyüzü
Aslında altın kafeste mavi bir hüzün
Tarihe mal olmuş Hürrem’in soyundan
Güzelliği harap olmuş durmuyor gözyaşları
Yabancı bakışlarla yanıma sokuldu
Biraz ürkek bir tavırla vücuduma dokundu
Benden bir saat önce başkasının koynundayken
Şimdi usulca tenimde dolaşır parmakları

Akıp düşer gözlerinden umutlar
Birer birer yok olup karanlıkta
Satır satır lanetlenmiş sayfalarla
Bir masum roman

Yüreği paramparça yok olmuyor hüzün
On dokuz dört mevsimlik mas masum bir yüzün
Benden bir saat sonra başkasının kollarındayken
Şimdi pürüzsüz teninde dolaşır parmaklarım

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir