Ana Sayfa » Müzik » Son Dakika! Milyonfest’ten Binlerce Katılımcıyı Üzecek Haber

Son Dakika! Milyonfest’ten Binlerce Katılımcıyı Üzecek Haber

oduller-reklam-banner

Daha önce Eskişehir’de düzenlenmesi planlanıp Tepebaşı Kaymakamlığı tarafından “okullara yakınlık, trafik sıkışıklığı” gibi nedenlerle iptal edilmesiyle gündeme gelen Milyonfest, bu kez Konya’da yapılacak etkinliğin iptaliyle gündeme geldi.

Milyonfest, yıllardır pek çok sanatçıyı müzikseverlerle buluşturmaya, Türkiye’de festival kültürünün canlanmasını sağlamaya devam ediyor ancak son zamanlarda yaşanan talihsizlikler festivalin iptal edilmesine sebep oluyor. Milyonfest’in bugün Instagram hesabından yaptığı açıklamada festivalin iptal gerekçesi dikkat çekti. İptal gerekçesinde yer alan “festivale ev sahipliği yapacak mekanın ticari denklemleri tek taraflı kurma çabası”na girdiği yönünde öne atılan iddia, akıllara “Türkiye’de festival kültürü yok mu olacak?” sorusunu getirdi.

Milyonfest, Instagram hesabı üzerinden katılımcılara kötü haberi şu sözlerle verdi:

“Milyonfest Konya’yı Yapmıyoruz!

Bu sezon karşımıza çıkan türlü zorlukları aşarak 17 tane festival yaptık. Yaşadıklarımızı yazmaya sayfalar yetmez. Son düzlükte karşımıza daha büyük engeller çıkmaya başladı. Hepsini aşacak gücü festival katılımcılarından, sahne alan sanatçı dostlarımızdan ve iş birliği içerisinde olduğumuz ticari partnerlerimizden aldık.

Konya özelinde festivale ev sahipliği yapacak olan mekanın sürekli değişen talepleri, ticari denklemleri tek taraflı kurma çabası ortak noktada buluşabilme ihtimalimiz ortadan kalkmıştır. Yereldeki partnerimizin bizimle aynı tarafta olmadığı bir iklimde Milyonfest Konya’nın yapılması da anlamını yitiriyor ve uzun vadeli planlar yapmak mümkün olmuyor. Bir festival yapılabilmesi için olmazsa olmazımız süreklilik arz etmesidir.

Sanatçı dostlarımızın, ve festivale bilet alan binlerce katılımcının anlayışına sığınarak bu festivalin iptaline ilişkin kararımızı kamu oyuna duyururuz. Bilet satın alan katılımcılarımız, biletleri satın aldıkları mecralar üzerinden iade edebilirler.”

İşte O Paylaşım:

Son Dakika! Milyonfest’ten Binlerce Katılımcıyı Üzecek Haber

oduller-reklam-banner
● haberalani