Ana Sayfa » Keyif » Sosyal Medya Fenomenleri’nin İlginç Davranışları!..

Sosyal Medya Fenomenleri’nin İlginç Davranışları!..

oduller-reklam-banner

Sosyal medya fenomenleri toplumun ahlaki ve etik değerlerine balta mı vuruyor?

Youtube ve Instagram gibi paylaşım mecralarının yaygın olarak kullanılmaya başlanması birçok ünlü isim yarattı.
Sosyal medyada fenomen olduktan sonra moda, müzik, sanat camialarında da ismini sürekli duyduğumuz Kerimcan Durmaz, Danla Bilic, Enes Batur gibi takipçisi sayısı yüksek ‘fenomen’ler her yaptıkları ile olay olmaya devam ediyor.

Sosyal Medya Fenomenleri’nin İlginç Davranışları!..

Son olarak ünlü fenomen Dj Kerimcan Durmaz, kutladığı uçuk doğum günü ile sosyal medyada çok konuşuldu. Sanat camiasından da ünlü isimlerin akın ettiği gecede Durmaz, modacı Gülşah Saraçoğlu’nun ayakkabısından içki içti.

Genel olarak çocukların ve gençlerin takip ettiği Enes Batur’un da sürekli olarak küfür etmesi kitlesini olumsuz yönde etkiliyor. Birçok ebeveyn Enes Batur’un çocuklarına olumsuz yönde etkilediğinden şikayetçi oluyor.

Sosyal Medya Fenomenleri’nin İlginç Davranışları!..

Öte yandan ütopik kazançlar sağlayan fenomen’ler sık sık reklam ve sponsorluk anlaşmalarından vergi vermemeleri ile gündeme geliyor.
Alışagelmişin dışında davranışlar sergileyen sosyal medya fenomenleri gençleri ve hitap ettiği kitleyi nasıl etkiliyor?

Sosyal medya fenomenleri ve toplumun ahlaki değerleri dışına çıkan davranış bozuklukları ve çocuklar üzerinde yanlış algı meydana getiren her olaya müdahale edebilmek için Çocukları Taciz ve Sosyal Medyadan Koruma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği kuruldu.

Ancak dejenere olan etik ve ahlaki değerlerin korunması ve eğlence sektörünün amacına uygun hareket etmesi için yeterli olacak mı? Ne yapmak gerekiyor?

Yaptığı makyaj videoları ile çok konuşulan Danla Bilic ile ilgili çarpıcı haberimiz birazdan geliyor.

 

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir