Ana Sayfa » Müzik » Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem

Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem

oduller-reklam-banner

Spotify, ırkçılık, adaletsizlik ve eşitsizlikle mücadeleye dikkat çekmek için içerik logolarını siyaha bürüdü.

Spotify, geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devleti’ndeki bazı ırkçı polislerin yaptırımı sebebiyle yaşamını kaybeden ABD vatandaşı George Floyd’un anısına platformda yer alan çalma listeleri ve podcast yayınlarına 8 dakika 46 saniyelik bir süreyle ara verdi.

Blackout Tuesday her yıl 2 Haziran tarihinde siyah insanların haklarını ve eşitliğini desteklemek adına insanların bir araya geldiği ve düşüncelerini paylaştığı bir hareket. Spotify da bu harekete destek vermek ve insanlara farkındalık kazandırmak adına yapacağı sessizlik uygulaması ile ırkçılık, adaletsizlik ve eşitsizlikle mücadele etmek ve birçok siyah iş ortaklarıyla birlikte bu adaletsizliğe dur demek istediğini belirtiyor.  Siyahilerin tarihine yapılan bu haksızlık karşısında sağlam bir duruş sergileyen firma son olarak ırkçılık ve adaletsizlikle mücadele için çalışmalar yürüten kuruluşlara bağışta bulunacağını da açıkladı.

Spotify, saat 17’de tüm sosyal medya yayınlarını durdurdu. Ayrıca bütün içerik logolarını da siyaha bürüdü.

Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem Spotify’dan George Floyd Anısına Siyah Eylem

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir