Ana Sayfa » Müzik » Spotify’de Yeni Dönem!..

Spotify’de Yeni Dönem!..

oduller-reklam-banner

Dünyanın en önemli müzik yayın platformu olan Spotify, müzik endüstrisinin en önemli temel taşları olan şarkı yazarları/besteciler ile müzik yapımcılarının platformda isimlerinin geçmiyor olması çok büyük eleştiri konusu oluyordu.

Müzik sadece şarkıcı demek değil
Müzik servisi şimdi bu eleştirilere cevap olarak, her şarkı için şarkı yazarı/besteci ile yapımcı/prodüktör bilgisini de dinleyicilere verecek. Bu bilgiler şimdilik sadece masa üstü uygulamasında görünecek. Kullanıcılar şarkıya sağ tuşla tıklayarak info bilgisinden şarkı yazarı ve yapımcı bilgisine erişebilecek.

Spotify, müzik yapımcılarından gelen 1.6 milyar dolarlık telif davasıyla şokta. Ünlü müzisyenler Spotify’a karşı Tom Petty, Neil Young ve The Beach Boys gibi ünlü isimlerin yer aldığı 100’den fazla…

Yılda yaklaşık 20 milyon yeni ücretli müşteri kazanan ve önümüzdeki dönemde halka açılmaya hazırlanan Spotify’da, kullanıcıların şarkı yazarları ve müzik yapımcılarına göre şarkı arayabilmesi de istenen özellikler arasında yer alıyor.

Spotify’ın bu özelliği yakın zamanda mobil uygulamaya da ekleyeceği ve aramayı aktif hale getirmesi bekleniyor. Böylece şarkı yazarları ve müzik prodüktörleri de da onların eserlerini beğenen ve arayan müzik severlerin ilgisi ile daha fazla gelir elde edebilmeyi umut ediyor.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir