Ana Sayfa » Müzik » “Stüdyoya Reklam için Girdim, Single Çıkardım”

“Stüdyoya Reklam için Girdim, Single Çıkardım”

oduller-reklam-banner

“Süper Aşık” adlı şarkı ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan Damla Koç, müzik kariyerine dair özel açıklamalar yaptı.

– Damla bir anda “Süper Aşık” diye bir Şehrazat şarkısıyla hayatımıza hızla giriş yaptın. Müzik geçmişiniz hakkında fazla bilgimiz yok. Nasıl başladın?

Müzikle sahnede olmak çocukluğumdan beri hayalimdi fakat kendi mesleğim güzellik uzmanı olduğu için müzik de hobi olarak eğitim almaya başladım ve İsviçre’de marka olan salonumun Türkiye’de şubesini açmaya karar almıştım. Reklam için girdiğim stüdyoda da müzik konusu açılınca işler Single yapma kararına kadar geldi ve Şehrazat hanım ile tanışmamdan sonrada müziğe de kariyer olarak adım attım.

– Çocukluk hayaliniz olduğunu söylediniz. Bugünlere kadar neler yaşadınız?

Çocukluğumda mikrofona benzeyen nesneleri alıp konser veriyor havasına girip şarkı söylerdim:) Okul hayatımda “okulun solisti Damla” lakabım vardı… eğitim almaya karar verdim Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde başladığım oyunculuk eğitimimde şan dersleri en özen gösterdiğim dersti benim için. Pop müziği yanında Türk Sanat Müziğine de çok ilgi duyuyorum o yüzden şuanda Almanya Frankfurt’ta Türk Sanat Müziği eğitimi alıyorum.

-Yurt-dışın da bambaşka bir kariyer. Bir kadın olarak ne gibi zorluklar yaşadınız.

Zorluklar benim için sade tepkilerdi… Annem hariç tüm ailem ve yakın çevrem tarafından “çok başarılı bir iş kadınısın sen nasıl işini aksatıp müziğe yönelirsin” gibi tepkiler aldım fakat ben hayalimi yaşamadan ölmek istemedim elime geçen fırsatları değerlendirip kimseye kulak vermeyerek müziğe yöneldim.İlk stüdyoya girdiğim heyecan zaten her şeye değerdi. Sezen Aksu hanımı karşımda gördüğümde düşüp bayılmamak için zor tuttum kendimi.

– İş kadını kimliğinden sıyrılıp, anne Damla ve şarkı söyleyen Damla arasında nasıl farklar var?

İş kadını olmanın zorluklarının yani sıra müzik söyleyebilmek beni rahatlatıyor. Sahnede yaşadığım mutluluk tarifsiz.

– Hem dil hem de kültür farkı sizi zorlamadı mı?

Annem kardeşim ve beni kültürlerimize sahip çıkarak büyüttüğü için kültür farkı yaşamadım fakat dil olarak hafif zorluklar yaşadım aksandan dolayı onuda Diksyon dersinde düzelttim yinede heyecanlanlanınca kelimeleri karıştırdığım olabiliyor tabi :)

– Almanca ve İngilizce konuşuyorsunuz. Orada bu dillerde şarkılar söyleyerek, direkt yurt-dışında müzik kariyerine neden başlamadınız?

Promosyon olarak bakarsak yurt-dışında çevrem daha geniş olduğundan dolayı Alman radyoları basın ve sosyal medya vs. daha kolay benim için fakat Türkçe şarkılar söyleyebilmek benim için çok değerli. Söylerken hissedebiliyorum ruhuma işliyor.

– Türkiye’de mi şarkıcı olmak zor yoksa yurt-dışında mı?

Kaderin bana cizdiği yoldan dolayı müzik kariyerine başladığım için Türkiye’de gelişti her şey.

– İlk albümde Şehrazat, Ümit Sayın gibi bir sürü ünlü isimle çalıştınız. Böyle bir ekibi oluşturmak zor olmadı mı?

Şansım Şehrazat hanımla yola başlamak oldu onun sayesinde Murat Yeter ile çalışma fırsatım oldu ve single çalışma esnasında gelişti her şey.

– Süper Aşık, Düşün Beni ve Cahil gibi şarkılarınız önce yayınlandı. Şimdi albüm. Neler hissediyorsunuz?

Benim için hayatım boyunca yaşadığım 3. büyük heyecanlardan biriydi. Kızlarımın doğumu, Hacda Kabe’ye kavuştuğum an ve albümüm. Hepsi birbirinden çok farklı fakat heyecanları bana verdiği mutlulukları ve mucizevi olmaları bambaşka benim için…

– Türkiye’de konser vermek , sahne çalışmaları olacak mı?

İnşallah en büyük hedeflerimden biri,çok istiyorum.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir