Ana Sayfa » Müzik » Süleyman Kotan’dan Çarpıcı İddia: “Eserimden Haksız Kazanç Elde Etti”

Süleyman Kotan’dan Çarpıcı İddia: “Eserimden Haksız Kazanç Elde Etti”

oduller-reklam-banner

MSG üyesi besteci ve söz yazarı Süleyman Kotan, Müzik Onair’a verdiği röportajda çarpıcı bir iddiada bulundu. Kotan, “Ankara’da Kaldım” isimli eserinin Tayfun Soydemir tarafından izinsiz kullanılarak haksız kazanç elde ettiğini iddia etti.

Konuyla ilgili MSG’ye başvurduğunu belirten Kotan, Müzik Onair’a konuyla ilgili röportaj verdi. Kotan yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Tayfun Soydemir’in Hayatı Tesbih Yapmışım isimli eserinin müzik niteliğinin çalıntı olduğu haberlerini sizden okumuştum. Aynı kişi benzer bir davranışı/hatayı benim (Ankara’da Kaldım) isimli eserimin müziğini kullanarak yaptı, üzerine kayıt ettirerek haklarımı gasp etti ve haksız kazanç elde etti. Her iki eseri de MSG Teknik Bilim kuruluna sundum ve eserimin kopyalandığını teyit ettirdim. Kendi şirket YouTube kanalından YouTube’nin tüm kullanıcılara açık özelliğini kullanarak yayından kaldırdım. Bunu alışkanlık haline getiren ilgili kişi hakkında suç duyurusunda bulundum. Ayrıca MESAM haysiyet kuruluna durumu rapor edeceğim”
Süleyman Kotan’dan Çarpıcı İddia: “Eserimden Haksız Kazanç Elde Etti”
İlgili Haberler:
oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir