Ana Sayfa » Etkinlikler » Taksav Müzik Söyleşileri Başlıyor!..

Taksav Müzik Söyleşileri Başlıyor!..

oduller-reklam-banner

TAKSAV Müzik Söyleşileri’nde müziğin tarihi, tavrı ve geleceği konuşulacak.

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat İçin Vakıf (TAKSAV) ekim ayında ‘TAKSAV Müzik Söyleşileri’ ile müziği, müziğin türlerini ve bu türlerin dününü, bugününü ve yarınını mercek altına alacak.

6-13-20-27 Ekim tarihlerinde ‘TAKSAV Müzik Söyleşileri’ ile beraber Rap, Indie, Reggae ve Caz türlerinde birbirinden değerli müzisyenler kendi türlerinin gelişimine dair yorumlarını müzikseverlerle paylaşacak.

‘Yeraltından Yerüstüne Rap’

6 Ekim Cumartesi günü başarılı müzisyenler Kamufle ve Elçin Orçun, Rap müziğin yakaladığı büyük popülarite ve başarıyı ele alacak. ‘Yeraltından Yerüstüne Rap’ başlığıyla yapılacak söyleşinin moderatörlüğünü ise gazeteci Burak Abatay üstlenecek. Etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

‘Alternatif/Indie Müzik: Neye, Kime Alternatif?’

13 Ekim Cumartesi günü saat 19.00’da alternatif/indie müziğin önemli temsilcilerinden Nilipek. ve Cihan Mürtezaoğlu, müzisyen ve akademisyen olan Mahmut Çınar’ın moderatörlüğünde ‘Kime Alternatif, Neye Alternatif?’ başlığıyla ‘Üçüncü Yeni’ olarak adlandırılan akımın ve bağımsız müziğin rotasını çizecek.

Reggae: Eğlence Mi, Tavır Mı?

20 Ekim Cumartesi günü Komik Günler grubunun solisti Cihan Çokbilir, Bosphoroots’un solisti Koray Sürücü ve Sudanlı DJ Ahmed El Mahi, Reggae müziğin ruhunu konuşacak. Saat 19.00’da başlayacak söyleşinin moderatörü ise Gencer Arabacı olacak.

‘Caz’ı Sen Mi Kurtaracaksın?

27 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek son söyleşide ise gazeteci-müzik yazarı Eray Aytimur’un moderatörlüğünde Caz müzik masaya yatırılacak. Caz vokalisti ve eğitmen Sibel Köse ve Caz gitaristi ve besteci Önder Focan’ın katılacağı etkinlik ise 15.00’te başlayacak.

Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte rezarvasyon zorunluluğu bulunuyor. Katılmak isteyenlerin 0216 346 04 87 no’lu telefondan yer ayırmaları isteniyor.

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir