Ana Sayfa » Yazarlar » Özcan Beylan » Tarkan ve Diğer Sanatçılar!..

Tarkan ve Diğer Sanatçılar!..

oduller-reklam-banner

Tarkan ve Diğer Sanatçılar!..

Tarkan Türkiye’nin starı! Hepimizin en sevdiği, severek dinlediği ve beğendiği bir sanatçı. Buraya kadar her şey normal fakat bundan sonra söyleyeceklerim anormal…

Turkcell’in dijital müzik platformu Fizy, Tarkan’ın albümüne 12 milyon TL vererek sponsor olduğu söyleniyor aynı zamanda bir medya planı yaptı ve bunu tanıtımı için de oldukça yüklü bir para harcadı diyebiliriz.

Nereden baksanız bu da en düşük 15 milyon liralık bir kalem demek. Kesin rakamlar belki de daha fazladır onu araştırmak maliyenin işi.

Bu operasyon oldukça mantıklı oldukça başarılı bir hareket ve bir müzik platformu için yapılabilecek en iyi seçimlerden birisi.

Fakat Fizy ve diğer dijital platformlar, radyolar, müzik kanallarının unutmaması gereken bir konu daha var “Diğer Sanatçılar”

Yedi yıldır Tarkan’ın yeni şarkısı yoktu. Radyo listeleri, müzik platformları ve aynı zamanda dijital platformlar ile müzik kanalları diğer sanatçıların şarkıları ile ayakta kalıyordu.

Şuanda da 70-80 sanatçı listelerde varken yanında bir de Tarkan var.

Tarkan burada bir sembol onun üzerinden bu yorumu yapıyoruz zaman yanlış anlaşılmasın Tarkan’a karşı yapılmış bir yorum değil bu, sadece konunun adaletli olması için müzik sektöründeki bu endüstrinin içerisinde olan markaları uyandırmak istedim.

Tarkan’ın dışındaki diğer sanatçılar da dinlenen ilgi gören indirilen videoları izlenen sanatçılar.

Yani 7 yıldır Tarkan yokken de diğer sanatçılar sayesinde müzik sektörü reyting yaptı ve yaşadı.

Fizy ve sektörün medyası eğer sadece Tarkan’a böyle bir proje yapıp diğer sanatçılar hiçbir şey yapmazsanız diğer sanatçılar hem size küser hem platformlara küser hem radyolara küser hem müzik kanallarına küser hem yazılı ve görsel medyaya küser hem de Allah korusun müziğe küser.

Allah korusun müziğe küserlerse işte o zaman ömrümüz sadece Tarkan dinlemekle geçmez.

Unutmayalım bu ülkede bir star varsa diğer sanatçıların her biri kendi kategorisinde birer star.

Onlarda müzik sektöründe var ve günlük hayatımızın büyük bir bölümünde müzik dinlerken onları dinliyoruz ama onlarla proje yapmak onlarla bir çalışma yapmak aklımıza gelmiyorsa bu galiba onlara yapılan çok büyük bir haksızlığı çok büyük bir hakareti gösteriyor. Farkında olmadınız ama onları kırdınız sayın sektör.

Gerek Fizy, gerek radyolar gerek müzik kanalları gerekse diğer medya bir an önce bundan sonraki zaman diliminde Tarkan’a gösterilen ilgiyi diğer sanatçılara da göstermesi ve onlara da özel projeler üretmesi gerekiyor. Aksi taktirde kendimizle çelişmiş oluruz, müziğe ihanet etmiş oluruz.

Gece kulüpleri Demet Akalın, Sinan Akçıl, Serdar Ortaç, Hande Yener, Ece Seçkin, Ozan Doğulu, Erdem Kınay, Merve Özbey, Berksan, Berkay, Tuğba Yurt, Soner Arıca, Aleyna Tilki, Murat Boz, Emrah Karaduman, İskender Paydaş, Atiye gibi bir çok sanatçının şarkılarıyla eğleniyor .

Bu sanatçıların arasında Tarkan’ın sadece “Yolla” şarkısı çalınıyor, başka şarkısı çalınmıyor.

Bir gece boyunca Türkçe şarkılar 50 tane ise , sadece 1 tane “Yolla” çalınıyor.

Turkcell Ceo’su Kaan Terzioğlu iyi bir Tarkan hayranı olabilir, kendine tavsiyem Tarkan’ın albümünü alıp bir de bol bol konserine gitsin.

Sayın Fizy ve Turkcell yöneticileri, Turkcell gibi halkın milletin markasını kullanarak hayranlığına kıyak yapmasın.

(Böyle anlaşılıyor çünkü?)

Bir de yeri gelmişken Fizy’de hangi yönetici var ise akustik konusunda sadece bir yapım firması ve sanatçıları ile proje yapıyor?, nedeni nedir? bilmiyorum ama kulağıma gelenlere göre Fizy’yi yöneten Barış Zavaroğlu başka projelere sıcak bakmıyormuş. Bunun nedeni ne olabilir acaba?

Bu arada amacım Barış Zavaroğlunun yaptığı tek bir menajer ve yapım firması ile neden iş yaptığı değil, diğer firmalar ile neden yapmadığı?

Fizy yönetimine bir duyum daha söyleyeyim…

Tarkan’ın dışındaki diğer emektar sanatçılar öyle kırgınlar ki , bundan sonraki projelerini sırf bu yüzden başka dijital platformlara verecekler.

İşte o zaman Fizy tepetaklak olur, benden söylemesi.

Özcan Beylan | MüzikOnair

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir