Ana Sayfa » Müzik » Telif Hakları İçin Yeni Düzenleme!

Telif Hakları İçin Yeni Düzenleme!

oduller-reklam-banner

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği’nin çalışmaları sonucu telif haklarının ödenme oranı yüzde 10 artırıldı.

Türkiye’deki yorumcuların haklarını takip edip lisanslamayı yaygınlaştırmayı hedefleyen MÜYORBİR yani Müzik Yorumcuları Meslek Birimi uzun zamandır telif gelirlerini artırmaya çalışıyordu. Yönetim kurulunda Belkıs Akkale, Edip Akbayram, Suavi, Onur Akın, Suzan Kardeş, Metin Özülkü, Tolga Sağ ve Hüseyin Turan gibi ünlü isimlerin bulunduğu MÜYORBİR’e Burhan Şeşen başkanlık ediyor.

2 bin üyelik büyük bir müzik organizasyonun başında bulunan Şeşen, “Bizim alanımızda dünyada yılda 2 önemli fuar var. Ancak Kültür Bakanlığı bunlar için bütçe ayırmıyor. Biz de üyelerimizin parasını harcamak istemediğimiz için onlara bile gitmeyerek, herhangi bir yurt dışı seyahati gerçekleştirmeyerek tasarruf etmeye çalışıyoruz. Bu tabii tasarruf yöntemlerimizden sadece biri” dedi. 26 Mart’ta yapacakları genel kurul öncesi konuşan Şeşen ne olursa olsun bütün müzik guruplarını kucaklayan bir doğrultu da ilerleyeceklerini ekledi.

Belkis Akkale ise geleneksel müziklerin haksız rekabet ortamında kaldığını ve korumak için çalışacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Hürriyet

oduller-reklam-banner
● Misafir

İlginizi Çekebilir