Ana Sayfa » Müzik » Tuğçe Kandemir Bombayı Patlattı! Kitap Çıkarıyor

Tuğçe Kandemir Bombayı Patlattı! Kitap Çıkarıyor

oduller-reklam-banner

Kısa bir süre önce çıkardığı ‘Yelkovan’ teklisiyle dikkat çeken ünlü şarkıcı Tuğçe Kandemir, ‘Serhat’la Kayıttayız’a verdiği röportajda şarkının hikayesini anlattı. Şarkıcılığının yanı sıra edebiyatçı olan ünlü şarkıcı, roman türünde bir kitap çıkarmak için kolları sıvadığını söyledi.

TTE Production etiketiyle yayınladığı söz ve müziği kendisine ait olan ‘Yelkovan’ isimli şarkının hikayesini anlatan Tuğçe Kandemir, Ahmet Hamdi Tanpınar’dan etkilendiğini söyledi.

Kandemir,  ”Hep duru ve kulağı rahatlatıcı şarkılar yaptım bu zamana kadar. Ama bağıra bağıra bağıra küt küt şarkı söylemeyi de çok seviyorum bu yüzden de böyle bir şarkım olmalı dedim. Ahmet Hamdi Tanpınar’ın zamanla ilgili sorunları vardır. Ben de onun peşinden gittim bu şarkıyı yazarken. Saatle, zamanla insanların koşuşturma içerisindeki zamanla alıp veremediğini anlatmak için” dedi.

Tuğçe Kandemir, Serhat Tekin’e verdiği röportajda, müzikal kariyerine nasıl başladığına dair merak edilenleri de anlattı. Ünlü şarkıcı, ”Üniversite son sınfıta kız arkadaşlarım şarkımı paylaştılar. Hiç ummadığım bir şarkı patladı okula gittiğimde insanlar söylemeye başladı. Ben de geri çektim kendimi tüm sosyal medya hesaplarımı kapattım. Babam memur benim o memur stabilazyonunu bozmak istemedim. O kuşağı devam ettireyim asla farklı bir şey olmamalıydı benim için. Sonra insanlar sevmye başladı tamam dedim ben de.  Bu işe girdiysem iyi şekilde yapmak zorundayım.” Ünlü şarkıcı, ‘para pul insanı değilim’ diye ekledi.

Sonuna kadar arabesk bir insan olduğunu ifade eden Kandemir, sözlerini şöyle sürdürdü;

”Arabesk insanıyım sonuna kadar. Şarkılarımda hep Müslüm Gürses ve Ferdi Tayfur nağmeleri görebilirsiniz. Edebiyatçıyım ve hiç şiir sevmem. Şiir ile bir türlü barışamadık. Ama okuduğum kitaplardan ve şarkılarımdan ben de bir romana başladım. Herkesin bekleyeceği gibi biraz aşk, biraz ayrılık. Ama böyle gösterip biraz daha farklı bir yerden vurabiliriz.”

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir