Ana Sayfa » Keyif » Ekran » Türk Sinema Tarihinde Devrim !

Türk Sinema Tarihinde Devrim !

oduller-reklam-banner

Ertuğrul Özkök köşe yazısında “Organize İşler Sazan Sarmalı” filmine yer verdi. “Filmin vizyona gireli 2 hafta olmasına rağmen Netflixe satılması gündeme bomba gibi düştü. Netflix filmi çok beğendiği için 190 ülkede aynı anda yayına girdi. Yılmaz Erdoğan da sinema sektöründe yaratacağı etkinin farkında.”dedi.

Netflix’e bu kadar çabuk gireceğini bilse bu kadar izleyici gidip izler miydi ? Genellikle filmler vizyondan kalktıktan bir süre sonra aboneli platformlara girerler. Şimdi ilk defa böyle bir şey yapıldı. Bu izleyiciye saygısızlık. Bundan sonra izleyici nasılsa film hemen Netfilixe girer diye sinemaya da gitmez. Bu sektör içinde kötü bir hareket oldu. Evet Netfilix için iyi bir hareket ama BKM için Sinema seyircisi ile arasındaki ilişkide güven sarsan bir davranış oldu. Sektöre ciddi bir şekilde zarar verecek bir yolun önü açıldı. Bunu yapması için Netfilix BKM’ye ne kadar para ödedi acaba.

Umarız diğer yerli yapımcılar bu yönde davranmaz ve Türk sinema sektörü bir Amerikan şirketi olan Netfilix için riske atılmaz…Sayın bakanımız da bu davranışla umarız görmüştür ki bazı yapımcıların amacı sinema seyircisini korumaktan çok kendi cebini düşünmekten başka bir şey değil…

Sayın Özkök’e de bir çift lafımız var. Sinema sektörü sadece Mars’tan oluşmuyor yerli sinema salonu sahipleri büyük zarar görür bu davranıştan , ayrıca bunu bilmeden bir sürü para vererek bu filme giden aileler için de bu karar alay etmek gibi bir şey.

Diyelim BKM böyle bir şey düşündü her zaman halkın yanında söylemleri olan Yılmaz Erdoğan nasıl böyle bir hataya düştü şaşırtıcı.

Ertuğrul Özkök’ün Köşe Yazısı:

Türk Sinema Tarihinde Devrim !

 

oduller-reklam-banner
● Aydın
Başlıklar

İlginizi Çekebilir