Ana Sayfa » Keyif » “Türkü Söyleyenden Zarar Gelmez”

“Türkü Söyleyenden Zarar Gelmez”

oduller-reklam-banner

Türk Halk Müziği sanatçısı Kasım Önk, müzikal kariyerine ve özel hayatına dair samimi açıklamalar yaptı…

1) Türk Halk Müziği’ne aşık biri oturuyor karşımızda, sanat hayatınıza nasıl başladınız?

Bu çocukluktan beri olan bir sevdaydı bende özümüzde zaten bu Okul yıllarımda Korolarda türküler söyleyerek başladım ve bu heyecan bağımlılık beni iyice heveslendirerek daha da bağımlı hala getirdi.

Televizyon programlarındaki yarışmalara katılarak iyi derecelerle çıkışlar yaptım ve daha profesyonel olarak bu yola devam ettim. Çeşitli mekanlarda konserlerde TV’lerde sık sık yer almaya başladım.

2 Single albüm yaptım, klip çektim ve şuan yeni albüm için çalışmalara devam ediyorum. Şunu da her zaman belirtmek isterim Benim için türkülerin olmadığı her yer kapkaranlıktır. Türküler yüreğimizin dili başımızın sevda yelidir.

2) Kasım Önk için “müzik” ne ifade ediyor?

Fazlasıyla çok şey ifade ediyor. Yüreğimizdeki ezgileri duyguları insanlara yansıtıyorum çok büyük keyif alıyorum, aşk ile yapıyorum. Türküleri söylemekten büyük mutluluk duyuyorum. Nerede Bir Türkü söyleyen varsa gidin yanına oturun ondan size zarar gelmez.

3) Müziğin size kattığı değerler nedir?

Paha biçilemez! Söylerken her şeyi bir kenara bırakıp o türküyü o anı yaşıyorum.

4) Başarılı bir radyocuyla evlisiniz ev ve müzik hayatinizi nasıl etkiliyor?

Biz birbirimize aşkla bağlıyız. Bu sonsuza denk böyle devam edecek bundan hiç şüphem yok. Eşim işinde çok başarılı birisi iyi bir radyocu, her zaman benim yanımda oldu. Ev hayatına gelince ikimizde çalıştığımız için ev işlerinde eşime hep yardımcı oluyorum. Başarılı bir radyocu olduğu kadar ev işlerinde de çok başarılıdır.

5) Hedefleriniz neler?

Türkülerimizi kültürümüzü daha iyi yerlere taşımak istiyorum. Tam anlamıyla insanların gönlünü yüreğini kazanmak, daha iyi yerlerde olabilmek özümüzü kültürümüzü bozmadan daha da profesyonel hale getirmek istiyorum.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir