Ana Sayfa » Keyif » Üç Neslin Ezbere Bildiği 6 Şarkı!..

Üç Neslin Ezbere Bildiği 6 Şarkı!..

oduller-reklam-banner

Anne, baba, siz ve çocukların bildiği en popüler 6 şarkıyı derledik sizin için…

1- Tarkan – Şıkıdım
Babam nereden bilsin bu şarkıyı diye düşünmeyin. 90’larda yaşanan o çılgınlık elbetteki bir yerlerden kulaklara çalındı. Star olmanın manası da bu oluyor. Hiç beklemediğiniz birinden de duyabileceğiniz bir şarkıya sahipseniz sırtınız yere gelmez.

Tarkan – Şıkıdım

2- Orhan Gencebay – Batsın Bu Dünya
1973 yılında piyasaya çıktığında büyük bir başarı yakalayan şarkıyı günümüz gençliğinin de ezbere bildiğini düşünürsek, listemizin başlığına en iyi uyan şarkılardan biri olduğu konusunda emin olabiliriz.

Orhan Gencebay – Batsın Bu Dünya

3- Barış Manço – Arkadaşım Eşşek
Barış Manço’nun dillere pelesenk olmuş birçok şarkısı gibi Arkadaşım Eşşek de herkes tarafından bilinir. Bir çocuk şarkısı sanılmasına karşın pastoral bir özlemi dile getiren sözleriyle Manço’nun dehasının örneklerinden biridir. Bir yerde duyarsınız ve söylemeye başlarsınız, herkes gibi.

Barış Manço – Arkadaşım Eşşek

4- Safiye Ayla – Çile Bülbülüm
Bir nevi eğlence ortamlarının milli marşı sayılabilecek bu klasik eserin bu kadar yaygın bilinmesinin nedenlerinden biri de Duman’dan Bülent Ersoy’a kadar birçok defalar yorumlanmış olmasıdır.

Safiye Ayla – Çile Bülbülüm

5- Ajda Pekkan – Kimler Geldi Kimler Geçti
Geldik Türk müziğinin süper-starına. Sadece Ajda Pekkan ismi bile bizler için çok şey ifade eder. İmajı, güzelliği, sesi ve şarkılarıyla her neslin hafızasına kazınan Pekkan’ı beğenmeyen bu arabadan insin.

Ajda Pekkan – Kimler Geldi Kimler Geçti

6- Kalamış – Münir Nurettin Selçuk
Bir başka Çile Bülbülüm örneği daha diyebileceğimiz şarkıyı bizler eller havaya olarak söylerken, anne ve babalarımız üstat Münir Nurettin tarafından dinleme şansına sahiptiler. Yeni neslin güncel yorumlarını dinleyerek aramıza katılmasıyla, tatlı huzur hepimize sirayet ediyor.

Kalamış – Münir Nurettin Selçuk

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir