Ana Sayfa » Keyif » Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Çalıntı mı?

Ufak Tefek Cinayetler Dizisi Çalıntı mı?

oduller-reklam-banner

Star Tv’de her salı gecesi yayınlanan “Ufak Tefek Cinayetler” dizisi 1 ayda en çok konuşulanlar arasında yer almayı başardı.

Herhangi bir yabancı diziden uyarlama olmayan dizinin öyküsünün ve karakterlerinin “Big Little Lies” dizisine olan benzerliği gözlerden kaçmadı.

Bu benzerliği kaleme alan Milliyet’ten Ali Eyüboğlu “Ufak Tefek Cinayetler’de ufak tefek esinlenmeler mi söz konusu?” mu dedi ve konunun muhatabından bakın ne cevap aldı…

İşte o yazı;

Salı akşamlarına damgasını vuran ATV’nin fenomen dizisi ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ karşısında, kısa sürede kendine yer edinen star TV’deki ‘Ufak Tefek Cinayetler’ başlamadan birkaç paylaşım yapmıştım sosyal medyadan. Takipçilerimden Müge Tüylüoğlu bu paylaşımlardan günler sonra şunları yazdı, ‘Günün Sözü’nün altına:

“Ufak Tefek Cinayetler, Nicole Kidman’ın bu sezon oynadığı ‘Big Little Lies’ dizisinden alıntı. Arabalar, sahneler, evler… Hep çalıntı, hep kopya…”

Takdir edersiniz ki benim yanıtlayacağım bir konu değil bu. O yüzden yorumu olduğu gibi kopyalayıp, ‘Ufak Tefek Cinayetler’de ufak tefek esinlenmeler mi söz konusu?’ notuyla dizinin basın danışmanlığını yapan Aslı Başar’a yolladım. Aldığım yanıt şu oldu:

“Dört kadını görünce, hemen öyle düşünüyor insanlar. ‘Sex and the City’le de ‘Desperate Housewives’ dizileri birbirine benziyor. Bizim dizide özellikle alıntı yapılan bir durum yok. Dört kadın ve entrikalar işin içine girince, illa benzer taraflar çıkıyor. Cinayet, gizem bizde ön planda ve farklı bir matematik var. Bizim karakterlerimizin hikayeleri ve çatışmaları tamamen özgün unsurlardan oluşuyor. İzleyenler, ilerleyen bölümlerde bunu daha net görecek.”

Kaynak: Ali Eyüboğlu – Milliyet

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir