Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Ümmiye – Aksaray Video Klibiyle Yayında

Ümmiye – Aksaray Video Klibiyle Yayında

oduller-reklam-banner

Çok yakında Orhan Gencebay bestelerinden oluşan bir albüm çıkaracak olan Ümmiye, yeni şarkısı Aksaray ile müzikseverlere merhaba diyor. Müzisyen bir ailenin kızı olarak Akhisar’da dünyaya geldi. Kalabalık bir ailenin 5 çocuğundan 4.sü olarak doğdu. Küçük yaşta düğünlerde sahne alarak başlayan müzikle ilişkisi sonrasında, Ayhan Sökmen’den şan dersleri aldı. Bursa’da bir müzikholde babası ve kardeşiyle sahne alırken karşısına çıkan Pırlanta Handan, onu İstanbul’a getirerek müzik yolculuğunda önemli bir adım atmasına vesile oldu.

Önce isim, ardından imaj değişikliğiyle birlikte, Nişantaşı’nda Pırlanta Gazinosu’nda sahne almaya başladı.

Çok ünlü virtüözlerle bu sayede tanışan Ümmiye, 2 sinema filminde başrol oynadı. Kısa zamanda ünü tüm Türkiye’ye yayılan Ümmiye, bu esnada bir evlilik yaptı. Evliliğinin sona ermesinin ardından büyük usta Orhan Gencebay’dan teklif aldı.

İnsanlar onu Ümmiye olarak tanıyordu, ama Orhan Gencebay’ın yönlendirmesiyle, sahne adını Filiz olarak değiştirdi ve büyük usta Gencebay’ın 11 eserini seslendirdi.

Adını Filiz olarak değiştirmesine rağmen, kimse onu Filiz olarak tanımadı. Ardından 4 Yıl bir televizyon kanalında Roman Şov programı yaptı.

Ümmiye’nin ardından birçok televizyon kanalında Roman şov programları yapılmaya başlandı.

Şimdi ise Romanların Prensesi Ümmiye, Zeki Sincar Production etiketiyle ve tam bir Roman şarkısı olan Aksaray ile yeniden müzik dünyasının tam kalbinde.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir