Ana Sayfa » Müzik » Umut Timur : ‘Hedefim Türk Müziğini Dünyaya Tanıtmak’

Umut Timur : ‘Hedefim Türk Müziğini Dünyaya Tanıtmak’

oduller-reklam-banner

‘Vermedin’ isimli şarkısıyla Youtube’da 140 milyondan fazla tıklanan Umut Timur Müzik Onair canlı yayınında Cüneyt Diktaş’ın konuğu oldu. Söz, beste, aranjör ve müzisyenlik yapan Umut Timur, prodüktörlük alanında da başarılı isimler arasında yer alıyor. Prodüktörlüğü sevdiğini söyleyen ünlü müzisyen ‘Hedefim Türkçe şarkıları dünya piyasasına tanıtmak’ dedi.

Geçtiğimiz akşam Müzik Onair canlı yayınına konuk olan Umut Timur, Cüneyt Diktaş’ın sorularını yanıtladı. Yaşamını Almanya’da sürdüren sevilen müzisyen Almanya’da yeni bir stüdyo kurduğunu ve karantina sürecini stüdyoda geçirdiğini söyledi.

”Pandemi boyunca stüdyoda yeni şarkılar hazırladığını söyleyen Timur, ”Müziğe çok genç yaşta başladım. 12 yaşımda söz yazıyordum. Bir dönem öğretmenlik yaptım. Müzikten kopamadım ve 4 sene önce kendime söz verdim. Artık sadece müzik yapacağım dedim. Gecemi gündüzüme katarak müzik yaptım. Kendimi ne zaman müziğe versem huzurlu oluyorum.” diye konuştu.

Umut Timur müzikal kariyerinden ve yeni projelerinden şöyle bahsetti;

”Kendi plak şirketim var. Prodüktörlük, söz ve beste de yapıyorum. Müzisyenlik kimliğim var ama business tarafı da benim ilgimi çekiyordu. Aileden de gelen bir şey. Sadece müziği yapıp kalmadım. Yener Çevik’in son çalışmasında prodüktörlük yaptım. 1 haftada bütün kariyerini değiştirdim. Şimdi de Hasibe var Aylin var. Türkiye’de oyuncu bir arkadaşımız var onunla da çalışıyoruz. Sadece rap yapmıyoruz. Ben Hollanda’da doğup büyüdüm. Hollanda çok ufak bir ülke. Bu bizim için avantaj oldu.”

” ‘Vermedin’ şarkısı şu anda 140 milyonda. Zaten o yapmak istediğimiz her şeyin patlaması orada oldu. İnsanların bizleri anlaması gerekiyor. ‘Vermedin’ de bizi orada anladılar. Sonra devamı da geldi. Hedefimiz kendi adıma Türk müziğini dünya piyasasına yaymak. Bugün İspanyolca yapılan aşrkılar bütün dünyada dinleniyor. Neden Türkçe şarkılar dinlenmesin?”

İşte programın tamamı;

 

 

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir