Ana Sayfa » Radyo » Ünlü Radyocudan Radyolarda Manipülasyon İddialarına Tepki

Ünlü Radyocudan Radyolarda Manipülasyon İddialarına Tepki

oduller-reklam-banner

Ünlü radyocu Duygu Atakan, radyoların manipülasyon yaptığı iddialarına tepki gösterdi.

Son dönemlerde gündemden düşmeyen Spotfiy, Youtube ve bazı radyo kanallarının en çok dinlenen şarkı ve şarkıcı konusunda manipülasyon yaptığı iddialarına ünlü radyocu Duygu Atakan tepki gösterdi. Atakan, Twitter hesabından şu sözleri dile getirdi:

“Dijital her platform manipüle edilebilir… Satın alma işlemi yapılan her mecra satın alınabilir… Satın alınamayacak tek mecra radyodur çünkü biz şarkı satmayız şarkıdan para kazanmayız manipüle etmeye ihtiyacımız yoktur! Tabii başında onurlu bir müzik direktörü varsa!!”

Atakan, sözlerini “Haaa zamanında bizden önce birileri bi şeyler yapmış mıdır onu bilemem!? Ama şu dönemde santralimizi arayıp “Yaa şarkı yaptık kaça çalarsınız” sorusunu soran herkese santralimizin de cevabı “RADYOLARIMIZDA PARA GEÇMEZ!” Geçse hepimiz zengindik valla arkadaşlar baya zengindik!” cümleleriyle sürdürdü.

Ünlü radyocu “Yerel bazı radyolardan da ricamız şarkıları parayla çalıp listeleri manipüle etmesinler! Biliyoruz zor şartlarda çalışıyorlar ama biz anlıyoruz zaten kim neyi ne kadar manipüle etti! Bir radyo bir şarkıyı günde 30 kere çalıyorsa orada bir sorun var demektir!” diyerek radyoların nasıl manipülasyon yapabileceğini söyledi.

Atakan, “Ben radyomu biliyorum ona göre konuşuyorum… Herkes kendi radyosu adına konuşur… Şimdi siz ya 50TL’ye 10000 dinleme satılan bir platformu takip edin ya da radyonuzun kıymetini bilin! Seçim size kalmış. Hadi iyi akşamlar.” diyerek sözlerini noktaladı. 

Ardından kendisine “Radyoların büyük büyük paralar istediği, gerçek müziğin değil büyük isimlerin ceplerini kolladıklarını bir dönemde… Pek gerçekçi bulamadım malesef ablacım” diyen bir takipçisine şu cevabı verdi:

“Hemen bana büyük büyük paralar isteyen radyoları ve ne kadar para istediklerini yazın… Zira bunu yapmazsanız insanlara iftira arıyorsunuzdur! Haaa ama kanıtlı ispatlı tamam mı?”

İşte O Paylaşımlar:

Ünlü Radyocudan Radyolarda Manipülasyon İddialarına Tepki

Ünlü Radyocudan Radyolarda Manipülasyon İddialarına Tepki

Ünlü Radyocudan Radyolarda Manipülasyon İddialarına Tepki

oduller-reklam-banner
● Tuğba Beyaz
Başlıklar

İlginizi Çekebilir