Ana Sayfa » Müzik » Ünlü Rapçiden Genç Nesle Çağrı: “Özümüzü Unutmayalım”

Ünlü Rapçiden Genç Nesle Çağrı: “Özümüzü Unutmayalım”

oduller-reklam-banner

Ünlü rapçi Rapozof, verdiği bir röportajda genç nesle türkülerimizin ve özümüzün unutulmaması gerektiği yönünde çağrıda bulundu.

Reklamania adlı bir reklam şirketinin Anadolu’nun yıllardır unutulmayan ezgilerine yeniden hayat vererek kaybolmasını önlemek için başlattığı projeye geçtiğimiz haftalarda rapçiler de destek vermişti. Sansar Salvo ve Rapozof ile şarkıcı Esin İris birlikte “Çökertme” türküsünü coverlayarak “Bağımız Var” adlı projeye destek olmuşlardı.

Yaptıkları çalışmayla ilgili ünlü rapçi Rapozof önemli bir noktaya dikkat çekti. Rapozof, türkülerle ilgili “Aslında yeni nesilin de bilmesi gerekiyor ama yeni nesil bunlardan çok uzak kaldı. Biz bunları rap’le harmanlayıp, daha hiphop haline getirip insanlara sunmak istedik. Bence böyle şeylerin yapılması lazım, özümüzü unutmamamız lazım. Yeni nesillere arada da olsa bunu vermemiz lazım.” diyerek genç nesillere çağrıda bulundu.

Şarkıcı Esin İris ise söylediği şu sözlerle türkülerin kültürümüzdeki önemine dikkat çekerek projenin öneminden bahsetti: “Türkülerin efsaneleşmiş hikayesi var. Hangisini açıp okusanız insanın ağlayası geliyor. Bu öykülerin anlatılması için muhteşem bir araç türküler. Biz nereye kaçarsak kaçalım bu türküleri dinleyerek büyüdük. Yurtdışında birçok sanatçı bu şarkıları kendi şarkıların koymak için uğraşıyorlar. Yabancı sanatçıların Aşık Mahsuni’den sample kullanmışlığı var. Biz bu kültürün içinde büyüdük. Neden yapmayalım?”

İşte O Röportaj:

İlgili Haber: Çökertme Türküsü Rap Müzik İle Buluştu

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir