Ana Sayfa » Müzik » Ünlü Yapımcı Abdullah Özdoğan Reynmen’in Başarısını Değerlendirdi !

Ünlü Yapımcı Abdullah Özdoğan Reynmen’in Başarısını Değerlendirdi !

oduller-reklam-banner

Sosyal medyada Reynmen olarak bilinen Yusuf Aktaş’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı ‘Derdim Olsun’ şarkısının saatler içerisinde tıklanma rekoru kırması müzik sektöründe yankı bulmayı sürdürüyor. Son olarak Reynmen’in başarısına ilişkin 2645 yapımın sahibi Abdullah Özdoğan MüzikOnAir’a çok özel açıklamalar yaptı. Ünlü yapımcı, ‘ Bu başarı Reynmen’in değil, değişen Türk müziğinin de başarısı’ dedi.

İşte Özdoğan’ın açıklamaları;

”Bu bir başarı ve tesadüf olduğunu düşünmüyorum. Bu, sadece Reynmen’in değil, değişen Türk müziğinin de başarısı. Yeni nesil kendi müziğini ve tarzını kendi yaratıyor. Ve yarattığı motiflerle birlikte kişilere de sahip çıkıyor. Bu tarz yeni bir akım ve biz buna ‘Yeni Akım’ adını koyduk. Gücünü gençlerin takip ettiği sosyal medyadan alan, farklı tarzların kaynaşmasından oluşan bir akım ” dedi.

Reynmen’in ulaştığı izlenme rakamının sadece sosyal medyadan kaynaklı olmadığı dile getiren ünlü yapımcı şu ifadeleri kullandı;
”Reynmen’in ulaştığı izlenme rakamına bakıp bu başarısının sadece sosyal medyadan kaynaklandığı düşünülmesin.
Farklı söyleyiş tarzları, sentez müzik anlayışları, güçlü ve cesur sözleriyle bu alanın ve akımın pek çok başarılı temsilcisi var bugün. Eypio, Sancak, Çağatay Akman, Kurşun gibi pek çok isim sayabiliriz.
Bu başarıyı alkışlarken sorulması gereken iki soru var:
1- Bu şarkıları müzik televizyonları ve radyolar yayınlamadığı halde nasıl bu kadar başarılı oldular ? ( Aslında cevap içinde gizli)
2 – Medya halen bu isimleri neden ve niçin görmezden geliyor?”

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir