Ana Sayfa » Müzik » Vefasız Murat Boz!..

Vefasız Murat Boz!..

oduller-reklam-banner

Sevilen şarkıcı Halil İbrahim Özcan, Millet Radyo’da Rasim Kemal Akkaya’nın sunduğu Bay Gıcık programına konuk oldu.

Halil İbrahim Özcan programda yaptığı açıklamalarla çok konuşulacak gibi görünüyor…

Bay Gıcık’ın sorularını yanıtlayan Özcan, şunları söyledi :

“Maalesef Türkiye’de aranjörler büyük dolandırıcılık yapıp müzisyenlerin (enstrümanistler) hakkını yiyor… Bunu şu şekilde gerçekleştiriyorlar; müzik piyasasına yeni giren ve hiçbir bilgisi olmayan noname sanatçılara öncelikle meblağı söylüyorlar, bunun için de canlı estrüman, aranjör kaşesi, mix&master ve stüdyo parası diye ayırıyor. Aranjör zaten kaşesinden kazanıyor ancak yetinmiyor, canlı enstrüman çaldırdım diyerek rakamı cebine koyup dijital ortamda işini hallediyor… Kısacası dijitalleşmiş müzik benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Üstüne üstlük müzisyen arkadaşlarımızın da hakkını yiyorlar. O yüzden bu şekilde müzik devam ederse şayet, müzik net bir şekilde kendini imha edecektir. Şunu unutmayın ki biz arabesk ülkesiyiz. Damar ve atarlı şarkılar olmadan ve bunlara can veren enstrümanları canlı şekilde duymadan Türkiye’de müzik bitmiş olacaktır.” dedi.

Programın ilerleyen dakikalarında Halil İbrahim Özcan bu kez Murat Boz hakkında yaptığı açıklamalarla bir kez daha dinleyicileri şaşırttı…

İşte Halil İbrahim Özcan’ın Murat Boz açıklamaları :

“İsmini vermek istemediğim bir abim Bilgi Üniversitesi öğrencisi iken Mega Star Tarkan’dan gelen back vokal teklifini kabul etmiş ancak sahneye çıkacağı gün teyzesi rahatsızlanınca sınıf arkadaşı Murat Boz’a bu teklifi edip Murat Boz’un önünü açarak bu günlere gelmesinde büyük katkı sağlamıştır. Ancak vefa denen şey maalesef Murat Boz’da yok anlaşılan. O kıyağı yapan arkadaşı bugün başka işler yapmak zorunda kalıp hayalleri yarıda kalmış. Murat Boz ise o günden sonra almış başını yürümüş…”

Bakalım Murat Boz cephesinden konuyla ilgili bir açıklama gelecek mi merak konusu…

 

 

Gelişmeleri Müzik OnAir’dan takip edebilirsiniz!..

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir