Ana Sayfa » Müzik » Veysel Mutlu’dan MüzikOnair’e Samimi Açıklamalar!..

Veysel Mutlu’dan MüzikOnair’e Samimi Açıklamalar!..

oduller-reklam-banner

Son günlerde sosyal medyada adından sıkça söz ettiren ve Mandalinacı Veysel adıyla ünlenen Veysel Mutlu, bu hafta MüzikOnair’de “Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola” canlı yayın programının konuğuydu.

Bursa’da pazarcılık yapan ve mandalina tezgahının başında söylediği şarkılarla gündeme gelen Veysel Mutlu, sadece MüzikOnair’e özel samimi açıklamalarda bulundu. İşte Veysel Mutlu’nun Hüseyin Özdemir ile gerçekleştirdiği müzik hayatına ve özel yaşamına dair hiçbir yerde bulamayacağınız o röportaj;

Müzik hayatın kaç yaşında başladı?

Herkesin bildiği gibi mandalina tezgahında başladı. Sosyal medyada popülerleşti. Aslında her zaman şarkı söylüyordum. Müziğe olan hevesim çocuklukta başladı. İlkokulda öğretmenlerimiz eskiden derslerde falan hep şarkı söylettirirlerdi. Benim notum da liseye kadar hep 100’dü.

‘Pop Müzik Söyleyemem’

Yaptığın müziğin tarzı nedir?

Benim müziğim 7’den 70’e herkese hitap ediyor. Bu yüzden tek noktaya adapte olmayacağım. Türkü de söyleyeceğim, Arabesk de Slow müzik de. Pop müzik söylerim diyemeyeceğim, araya gırtlak giriyor. Name yapıyorum.

Ticaretle uğraşıyoruz. Canı gönülden yaklaştıkça müşterin çoğalıyor. Şarkıların içine meyve koyunca daha bir farklı geliyor müşteriye. Şarkıyı ilk başta Ahmet Şafak’tan dinledim .Daha sonra Remix versiyonunu dinledim. Şarkı güzel, ister istemez dilime dolanıyor. Şarkı benim içime sindikten sonra da zaten şarkının içine de mandalina da koyabilirim, erik de koyabilirim.

‘Beyaz Show’a Çıktığımda Dizlerim Titriyordu’

Bu noktaya gelebileceğini hayal edebiliyor mydun? Polat Yağcı ile tanışma aşaman nasıl oldu?

Hayal etmiyordum. hayal etmek de imkansız gibi birşey. Ama hayallerim vardı. Çok şükür hayalllerimi de yaşıyorum. Polat abi beni kardeşi gibi benimsedi. Polat abi ile abi- kardeş gibiyiz. Yeni projeler de yapacağız. Sosyal medyada popüler olunca video birden ilerledi. Beyaz abinin ekibi beni davet etti. Beyaz Show’a çıktığımda dizlerim titriyordu. Ama içimdeki heyecan Beyaz abiyi görene kadar sürdü. Çok sıcak bir insan hemen atmosfere alışıyorsunuz. Aradan bir hafta sonra Polat abinin ekibinden ulaştılar bana. Polat abiyle tanıştım. Tanıştıktan sonra Ceyhun abi’nin yanına gittik. Aranjörümüz. Sonra da ‘Vay Delikanlı Gönlüm’ çıktı. Türkiye’nin en iyi yapımcı ve en iyi aranjörü ile çalıştım çok gurur duyuyorum.

Esnaf ağzıyla söylersek ikisi de işinin hakkını verenlerden.

En büyük Hayalinin Murat Boz’la düet yapmak olduğu doğru mu?

En büyük hayali Murat Boz ile düet yapmak ama tanışmak nasip olmadı henüz. İnşallah ilerleyen zamanlarda tanışmak nasip olur. Herhangi bir iletişime geçmedik. Olursa mutlaka bunu paylaşırız.

‘İlkokulda Polis Olmak İstiyordum’

Müzik ve Esnaflık Yapmasaydın, Ne İş Yapardın?

İlkokulda polis olma hevesim vardı. Ama ortaokuldan sonra sesimi ön plana çıkardığım için polis olmak yerine sanatçı olmayı seçtim. Çok büyük hayallerim vardı. Hayallerime doğru koşuyorum.

Hayatta Tek Bir Şansın Olsa Nasıl Kullanırdın?

Bir şansım daha olsaydı yine mandalina tezgahından bu noktaya gelmek isterdim. Çok güzel bir duygu…Bunu Polat Yağcı’nın bir projesi olarak görenler var. Bu şekilde birtakım haberler var. Biz Mandalinacılıktan gelmeyiz.

Özel Hayatın Nasıl Gidiyor? Sevgilin Var Mı?

Hiç bekletmeden cevap vereyim. Sevgilim yok. Şöyle görüyorum. Mandalina tezgahından sanat camiasına girdik, halk bizi sevdi. Bu yüzden sevgili olayına girmek istemiyorum. Kendimi sanata vermek istiyorum. Bu saatten sonra da o çıtayı bozmak istemiyorum.

‘Kendi Canlı Yayınımda Bile Bu Kadar Rahat Değilim’

MüzikOnair Canlı Yayınını Nasıl Buldun?

Ben çoğul konuşmasını severim. Bütün müzik medyasını sosyal medyada takip ediyorum. Sanatçı olduğum için her mecrayı takip etmem gerekiyor. Genelde kendimi çok kasıyorum. İlk defa Müzikonair canlı yayınında bu kadar rahatım. Kendi canlı yayınlarımda bile bu kadar rahat değilim.

Şan dersim, programlar ve avrupa konserlerim devam ediyor. Hayranlardan gelen mesajlara zaman buldukça cevap veriyorum.

Müzik Sektöründe Takip Ettiğin İsimler Var Mı?

Özellikle takip ettiğim isimlerden İbrahim Tatlıses’dir. Benim gözümde Türkiye’deki en büyük seslerden biri hatta en başlarından. Sonrasında Yıldız Tilbe’yi, pop sanatçılardan Can Yüce ve son olarak İdo’yu sayabilirim. Allah herkesin gönlüne göre versin.

Hangi Radyoları Dinliyorsun?

Konserlerimiz başladı sürekli yollardayız. Özellikle arabadayken çok fazla radyo dinliyorum. Bütün radyoları takip etmeye çalışıyorum, genelde Kral Fm dinliyorum.

Müzik ve sohbet dolu bir program olan “Hüseyin Özdemir ile 15 Dakika Mola” her Pazartesi 21.45′ de sürpriz bir konukla Müzikonair İnstagram canlı yayınında…

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir