Ana Sayfa » Keyif » Yapımcı Ve Yönetmenler Taciz İddialarına Sessiz Kalmadı!..

Yapımcı Ve Yönetmenler Taciz İddialarına Sessiz Kalmadı!..

oduller-reklam-banner

56 yapımcı ve yönetmen, Yasak Elma dizisindeki taciz iddiaları hakkında basın duyurusu yayınladı.
FOX’ta yayınlanan Yasak Elma dizisinin setinde Talat Bulut’un 19 yaşındaki bir set çalışanını taciz ettiği iddiası üzerine, Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler bir açıklama yayımladılar.

İşte, 56 yapımcı ve yönetmenin imzası olan o açıklama:

Türkiye sinema sektörüne emek veren yapımcı ve yönetmenler olarak, ülkemizde her alanda olduğu gibi, sektörümüzde de kadın çalışanlara yönelik taciz ve istismar olayları yaşandığını biliyoruz ve setlerimizde bu olayların son bulması için elimizden geleni yapıyoruz.

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik.

Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, ‘kadının beyanı esastır’ ilkesine inanıyoruz.

Yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.

Sektörümüzde kadına yönelik şiddet, taciz ve istismarın takipçisiyiz, kamera önündeki ve arkasındaki bütün kadın arkadaşlarımızın yanındayız.

Yapımcı Ve Yönetmenler Taciz İddialarına Sessiz Kalmadı!..

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir