Ana Sayfa » Radyo » Yavuz Bingöl, Mehmet’in Gezegeni’ne Konuk Oldu!..

Yavuz Bingöl, Mehmet’in Gezegeni’ne Konuk Oldu!..

oduller-reklam-banner

Yavuz Bingöl, Kral TV ve Kral FM ortak canlı yayınında Mehmet’in Gezegeni’ne konuk oldu.

Gezegen Mehmet’in sorularını yanıtlayan Yavuz Bingöl, sevilen şarkılarını de canlı olarak seslendirdi.

Uzun bir aradan sonra “İhsan” isimli yeni albümünü müzikseverlerle buluşturan Yavuz Bingöl, albüm yapmaya uzun bir süre ara vermesinin sebebini anlatarak sohbete başladı.

İlgili Haber; Yavuz Bingöl’den Yeni Albüm, İhsan!..

Ünlü şarkıcı, “Ben beş yıl aradan sonra albüm yaptım. Kapağından, içindeki kendi düşüncelerimi ifade eden yazımdan, albümün isminden… Biraz kalple ilgisi var. Demek ki bugüne kısmetmiş. Güzel bir albüm oldu. Albümde hissetmediğim hiçbir şeyi okumadım” dedi.

Albümünün ismi, içine yazdığı yazı ve fotoğrafın birbirleriyle örtüştüğünü söyleyen Yavuz Bingöl, “Albümün adı ‘İhsan’ bağış, bağışlanma, kötülüğe karşı iyilik yapma… İhsan’ın çok büyük anlamı vardır” dedi.

 

Programda enstrüman çalmanın öneminden bahseden Yavuz Bingöl, müzikle, enstrümanla temas kurduğun an kin tutmanın ya da kimseye düşmanlık beslemenin imkanı olmadığını söyledi. Ünlü şarkıcı enstrüman ile tanışma hikayesini “Ben, istiklal savaşı gazisi olan birinin torunuyum. Babam eski askerdir, evde asker fotoğrafları vardı. Dedemin Kurtuluş Savaşı hikayeleri, babamın askeri fotoğraflarıyla büyüdüm ve çocukluğumda asker olmayı çok istiyordum. Ama annem yedi yaşımda bağlamayı kucağıma verince enstrümanla tanıştım” sözleriyle anlattı.

Ünlü şarkıcı ilk öğrendiği türkünün ise “Uzun İnce Bir Yoldayım” olduğunu ve böylece bütün hayatının değiştiğini söyledi.

Yavuz Bingöl, sahibi olduğu sanat merkezinde genç sanatçılarla, müzisyenlerle ilgili projeleri olduğunu da söyledi. Ünlü şarkıcı, “Yavuz Bingöl Sanat Merkezi’miz var. 7-8 yıldır orada özel dersler veriyoruz; kendi çapımızda öğrencilerimiz var. Yakında enstrüman kampanyamız başlayacak. Türkiye’deki okullara müzik odaları yapımı, müzik odaları olan okullarımıza da enstrüman kampanyamız başlıyor” dedi.

Türkiye’de okulların yüzde 2’sinde müzik sınıfları olduğunu söyleyen Yavuz Bingöl, bu sayıyı yüzde 10’lara çıkarmayı düşüklerini belirtti.

Müzikal kariyeri gibi beyaz perde de oldukça başarılı projelere imza atan Yavuz Bingöl, Nuri Bilge Ceylan”nın “Üç Maymun” filminden sonra konuk oyuncu olarak birkaç filmde oynadığını, fakat onun dışında kendisini etkileyen bir senaryo olmadığını söyledi.

Ünlü şarkıcı, ” Bu sanat işleri biraz kalbinizle ilgili, iç dünyanızla ilgili. Beni çok etkileyen bir hikaye gelmedi” dedi. Kendi senaryolarına çalıştığını söyleyen Yavuz Bingöl , kendisine gelen senaryolardan da bu nedenle etkilenmediğini sözlerine ekledi. Ünlü şarkıcı, “Çocukluğumla ilgili ve bir komedi hikayesi yazıyoruz” dedi.

Gezegen Mehmet’in programda Yavuz Bingöl’e “Sahip olduğun neyi kaybetmek seni üzer?” sorusunu sorması üzerine ünlü şarkıcı, ellerini kaybetmenin kendisini çok üzeceğini söyledi.

Bingöl, “Benim yapmadığım iş kalmadı. Devlet Su İşleri’nde çalışırken köy kuyularını tamire gidiyorduk. Bir köy kuyusunda tamir yaparken ve boruları vinçle yukarı çıkartırken boru vinçten kurtuldu ve son saniye elimi çektim” dedi.

Eğer elini çekmeseydi ellerini kaybedeceğini söyleyen Yavuz Bingöl, o an eldivenleri çıkarıp eline bir şey olursa piyano, bağlama nasıl çalacağını kendisine sorduğunu ve o gün müziğe geri dönüp, orkestra kurduğunu söyledi.

Program sonrasında Gezegen Mehmet ile Yavuz Bingöl selfie çekmeyi ihmal etmedi;

Yavuz Bingöl, Mehmet’in Gezegeni’ne Konuk Oldu!..

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir