Ana Sayfa » Müzik » Yavuz Hakan Tok’tan Kral TV’ye Gönderme!..

Yavuz Hakan Tok’tan Kral TV’ye Gönderme!..

oduller-reklam-banner

Yavuz Hakan Tok’tan Kral TV’ye Gönderme!..

MüzikOnair köşe yazarı ve müzik eleştirmeni Yavuz Hakan Tok, Kral TV’ye göndermede bulundu!..

Bir çok şarkıcının; Digitürk’e yüklenerek, Kral ve Power kanallarının Digitürk’te yer alması gerektiğini açıklamalarının ve özellikle Demet Akalın’ın bu konuda bir kampanya başlatmasının perde arkasını, Demet Akalın ve Gezegen Mehmet görüşmelerinin detaylarını MüzikOnair’da yayınlamıştık!.. “Bir Zamanlar Kral’dı” başlıklı ilgili haberimize ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz!..

Haberimizin etkileri sektörde yankılanırken, bir önemli yorum da MüzikOnair köşe yazarı ve deneyimli müzik eleştirmeni Yavuz Hakan Tok’tan geldi.

Yavuz Hakan Tok, Kral Grubu’na göndermede bulunarak; 

Para karşılığı klip yayınlayan Kral TV’nin Digiturk’ten bedava hizmet almak istemesi de ayrı ironi tabii.

şeklinde bir açıklama yaptı.

BİR HATIRLATMA YAPALIM

Kral Grubu’nun klip yayınlamak için aldığı ücretlerle ilgili olarak; çok sayıda şarkıcının bu konudaki açıklamaları ve elimizde bulunan klip yayını için alınan belge ve faturalar olması nedeniyle MüzikOnair’da geçmiş aylarda yayınladığımız haberlerin ardından, Gezegen Mehmet, patronu Ferit Şahenk ile ters düşmemek için yine bir kampanya başlatarak grubun televizyon kanalı olan Star TV’de yayınlanan Paramparça dizisine müdahalede bulunmuştu.

Dizide müzisyen sevgilisi Özgür’e (Efe Can Şenolsun) klip çekmesi için para veren Hazal’ın ( Alina Boz ), Özgür’e yeniden yardım etmesi gerekir. Klip için çok para harcandığını söyleyen Özgür, Hazal’dan bir kez daha para alamayacağını söyler. Hazal ise sadece klibin prodüksiyon maliyeti olduğunu, Kral POP TV’nin iyi ve kaliteli klipleri ücretsiz yayınladığını söyler.

Gezegen Mehmet bu sahneleri instagram hesabında paylaşarak sanatçıların bu paylaşıma mesajlarıyla destek olmalarını istemişti. Ve işte kliplerinin yayınlanması için Gezegen Mehmet’e yakın olmak isteyen şarkıcıların yorumları :

Aynur Aydın ‘’Benim ilk yoldaşlarım. İlk klibimi sizlerde izlemiştim. O günden bu yana desteğinizi esirgemedeniz… İyi ki varsınız…’’ yorumunu paylaştı.

Emre Kaya ise Gezegen Mehmet’in paylaşımın altına ‘’Yola çıktığım ilk günden beri hazırlamaya çalıştığım iyi klipleri ve şarkıları büyük emekler verilerek hazırladığım projeleri hiçbir bedel talep etmeden ben ve benim gibi müzik emekçilerinin yanında özgün bir duruşla destekçisi olan böyle bir kurum olduğu için gerçekten bu ülke çok şanslı’’ yorumu yazarken; Bahadır Tatlıöz ise ‘’Kesinlikle doğru Genç müzisyenlerin önünü açan değerli yapıtaşlarından biridir Hep destektir üretenlere’’ mesajını Gezegen Mehmet’i etiketleyerek paylaştı.

Betül Demir ‘’Her zaman emeğe, iyi yapılan müziğe destek, Kral POP TV’de severek takip ettiğim amatör genç video programını hatırlatmak istedim bende, yolumun başından beri bana ve müziğe gönlünü veren herkese… Bilhassa genç yeteneklere destekleriniz için çok çok teşekkürler Gezegen Mehmet ve tüm Kral ailesine’’ yorumunu yaptı.

Tuğba Özerk ise ‘’Yeni isimlere yol açmanız hep çok kıymetli bizlerde bir zamanlar yeniydik ve ismimizi Kral POP TV ile duyurduk bugünlere geldik’’ diyerek Kral POP TV’nin hayatında ki yerini paylaşan bir yazı yazdı.

Edis ise alkışlarla bu paylaşıma yorum yaparken, Elif Kaya ‘’İyi müzik yapıyorsanız emeklerinizi anlayan bir müzik yuvasıdır Kral ailesi’’ mesajını Gezegen Mehmet’i etiketleyerek paylaştı.
Gökhan Güneş, Fikret Dedeoğlu, Esra Balamir, Ebru Polat, Beyza Durmaz, Aleyna Dalveren ve Ertunç’da Gezegen Mehmet’in paylaşımının altına yorumlar yaptı.

Serkan Kaya; ‘’Başarı asla tesadüf değil, hele yıllara meydan okumak ayakta kalmak çok zor konuşuluyorsan takip ediliyorsan başarını gösteriyorsun. Yıllardır konuşulan ‘Kral’ emektarları ve mimarı’’ yorumunu paylaşırken, Ferman Toprak ise ‘’Türkiye’de müzikte kalitenin tek adresi diyebilirim. Bu ailenin içinde olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. Yaptığım tüm işlerde kaliteye ve yeniliklere önem veren bir sanatçı olarak Kral TV ve Kral POP ailesinin önemini her zaman belirtmişimdir. Sevgili Gezegen Mehmet abimin Kral TV ailesinin başarılarında yadsınamaz payı vardır. Başarılarınız daim olsun ki bizler de bu başarıların bir parçası olmaya devam edelim.’’ yorumunu paylaştı.

İsmail Altunsaray ise Gezegen Mehmet’in paylaşımının altına ise ‘’Gerçek müziğin, gerçek sanatçının daima yanında olan, müzik dünyamıza ismiyle müsemma öncü olmuş Kral ailesi iyi ki varsınız.’’ Yorumunu yaparken; Elif Buse Doğan ise ‘’Çıkmış olduğum bu yolda desteğini, fikirlerini, güzel dileklerini hiç bir zaman esirgemeyen Kral ailesine çok çok çok teşekkür ederim, iyi ki varsınız…’’ mesajını Gezegen Mehmet’i etiketleyerek paylaştı.

Oktay Gürtürk, Adil Karaca ve Başak Dalveren’de Gezegen Mehmet’in paylaşımının altına yorumlar yaptı.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir