Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Yener & Ümit – Hasret Klibiyle Yayında

Yener & Ümit – Hasret Klibiyle Yayında

oduller-reklam-banner

O Ses Türkiye yarışmasını 2. olarak tamamlayan Yener & Ümit, 2020 yılında ilk single çalışması ”HASRET”i Garaj Müzik etiketiyle yayınladı.
O Ses Türkiye’nin 2.cisi, müzik dünyasının yeni ikilisi, ilk single çalışması Hasret’i yayımladı
Sözü ve müziği Özcan Aslan ait Hasret şarkısı ie müzik hayatlarında profesyonel olarak ilerleyen ikili, HASRET’ in klip çekimlerini tarihi ve doğal güzelliğiyle tanınan Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleşti. Klipte başarılı tiyatro oyuncusu Ada Alize Ertem oynarken klip yönetmenliğini Utku ÇILGIN yaptı..

Yener & Ümit ikilisinin arkadaşlıkları Harran Üniversitesinde Müzik Öğretmenliği bölümünde aynı sınıfta olmaları vesilesiyle başladı. Zaman içerisinde aynı evi paylaşan Yener ve Ümit, çok sesli eserler üzerinde çalışmalar yaptı. Aralarındaki ses uyumunu armoniye bağlı olarak fark etmelerinden dolayı bu çalışmalar sıklığını arttırdı ve birçok projenin doğmasına neden oldu.

Yener & Ümit, 2018 yılında O Ses Türkiye yarışmasında dört jüri üyesini döndürmeyi başardı. Performanslarla, jüri, seyirci ve halk oylamaları elemelerini geçerek finale adlarını yazdırdılar. O Ses Türkiye yarışmasını başarılı performansların neticesinde 2.ci olarak tamamladılar.

9 Şubat 2020 Pazar Akşamı ‘da O Ses Türkiye Yıldızlar Gecesinde, ”Hasret” Sıngle tanıtımlarını yaparak herkesin beğenisini kazandılar.

Yener & Ümit, çalışmalarına ara vermeden, gerek söz ve beste çalışmaları gerekse de yurt içi ve yurt dışında birçok konser vermeye devam ediyor.

“Hasret” şarkı sözleri ile…

Bir bulut ol, yağmur ol, sun kendini hayata
Delice bir rüzgar ol, soluk ver şu dağlara

Sensiz çok günler geçti
Gözlerim hep yaş tuttu
Nergisler bize küstü
Haber ilet dağlara, köylere, yaylalara
Kat beni halaylara

Dudağımda türküler, türkülerde özlemler
Hiçbir kitap yazmıyor, unutulmuş anılar

Sensiz çok günler geçti
Gözlerim hep yaş tuttu
Nergisler bize küstü
Haber ilet dağlara, köylere, yaylalara
Kat beni halaylara

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir