Ana Sayfa » Müzik » Yeşim Salkım ve Cansu Kurtçu Polemiğinde Eski Defterler Açılmaya Devam Ediyor!

Yeşim Salkım ve Cansu Kurtçu Polemiğinde Eski Defterler Açılmaya Devam Ediyor!

oduller-reklam-banner

Cansu Kurtçu, önceki gün Yeşim Salkım ile bir polemiğe girmiş ve Yeşim Salkım’a, ”Bugüne kadar sizin yapamadığınız her şeyi yapmış, yüzlerce eser üretmiş yeni nesil şarkı yazarıyım” sözlerini kullanmıştı. Cansu Kurtçu’nun sözleri üzerine Yeşim Salkım’dan yanıt geldi.

Yeşim Salkım Olay Yaratan Şarkıyı Yeniden Gündeme Getirdi

Geçtiğimiz yıl, Demet Akalın’ın ‘Ateş’ albümünde yer alan ‘2’den Sonra’ şarkısı, Petek Dinçöz’ün ‘Sihirbaz’ şarkısına benzetilmişti. ‘Sihirbaz’ şarkısının sahibi Burak Buluç, hukuki haklarını arayacağını dile getirmişti.

Şarkının Yeşim Salkım, söz ve müziği Cansu Kurtçu imzası taşıyan şarkının başka bir şarkıya benzediğine yönelik iddiaları yeniden gündeme getirdi. Yeşim Salkım, ”Bana hak hukuk diyen arkadaş meğer başkalarının şarkılarını aldığı için davalıkmış” diye konuştu.

Yeşim Salkım ve Cansu Kurtçu Polemiğinde Eski Defterler Açılmaya Devam Ediyor!

İlgili Haber: Demet Akalın’ın Yeni Şarkısı Petek Dinçöz’ün Şarkısına Benzetildi

İlgili Haber: Yeşim Salkım Polemikleriyle Gündemde! Cansu Kurtçu Ve Yeşim Salkım Arasında Neler Oluyor?

Ne Olmuştu?

Ücretsiz halk konseri hareketi başlatan Yeşim Salkım’ın Yeditepe Konserleri’ni eleştirmesine Ümit Sayın ve Cansu Kurtçu gibi isimlerden karşı cevaplar gelmişti. Yeşim Salkım’ın Hakan Uzan ile olan evliliği döneminde Rumeli Konserleri’ni ve Kral Tv listelerini yönlendirdiğini öne sürülmüştü.

Yeşim Salkım da sosyal medyada eski defterleri açan kişilere videolu bir yanıt vermişti. O isimlerden birisi de Cansu Kurtçu oldu. Salkım, Cansu Kurtçu’nun kendisini hedef alan bir sosyal medya paylaşımına  ”Sen 2005 yılından sonra müziğe geçtin. Bu iş senin boyunu aşar. O dönemleri bilmiyorsun sen” cebaını vermişti. Bu sözler üzerine Cansu Kurtçu, ‘Beni tanıyan tanıyor. Bugüne kadar sizin yapamadığınız her şeyi yapmış, yüzlerce eser üretmiş, radyolar ve TV’lerde eserleri çalınan, aktif, yeni nesil şarkı yazarıyım’ demişti.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir