Ana Sayfa » Müzik » Yonca Evcimik: ‘Şimdiki Şarkılar Birbirine Benziyor’

Yonca Evcimik: ‘Şimdiki Şarkılar Birbirine Benziyor’

oduller-reklam-banner

“Yonca Bizi 90’lara Götür Daha da Geri Getirme” adlı sahne şovuyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanan Yonca Evcimik, ’90’larda bir albümde yer alan 10 şarkının hepsi birbirinden farklı olurdu. Şimdi şarkılar birbirine benziyor.’ dedi.

’90’ları Yaşamak İsteyenlere Sürpriz Yapmak İstedim’

’90’lara olan özlem her geçen gün büyüdü, artık zirve yaptı. Sanat hayatımın 40. yılı şerefine 90’ları özleyen, yeniden o dönemi yaşamak isteyenlere böyle bir sürpriz yapmak istedim. Yonca Bizi 90’lara Götür Daha da Geri Getirme adlı sahne şovumun çıkış noktası budur.’

Neler var bu sahne şovunda?

‘Sekizi dansçı olmak üzere 12 kişilik bir grupla çıkıyorum sahneye. 90’larda söylediğim şarkılarımın hepsini yorumlarken o dönem tüm dünyada herkesin diline dolanmış şarkıları da sunuyorum. Direk danslarından çember danslarına kadar çeşitli şovlar yer alıyor. Dekorlar 90’lı yılların dekoru ve arkada 90’lardan görüntüler sunuluyor.’

‘Kostümlerimi Buzlukta Beklettim’

Hem kendimi hem de kostümlerimi buzlukta bekletip, 28 yıl sonra onların içine girmeyi başardım. Hayranlarım, o yıllarda sahnede giydiğim kostümlerimi de üzerimde görecekler. O kostümlerimin her birine gözüm gibi baktım. 28 yıl sonra gelinliğine kaç kadın sığabilir? Ama ben aslanlar gibi hem kendimi hem sahne kostümlerimi buzlukta bekletip, 28 yıl sonra da onların içine yeniden girmeyi başardım.

‘Şimdiki Şarkılar Birbirine Benziyor’

Eskiden bir şarkıyı dinlediğimde ‘Bu çok sevilir’ diyordum ve öyle de oluyordu. Şimdi asla bu tür tahminlerim tutmuyor. Çünkü, beğeniler değişti, benim beğenilerimle halkın beğenileri farklılaştı. Yapılan müzikleri kabul etme ve kabul ettirme yolları değişti. 90’larda bir albümde yer alan 10 şarkının hepsi birbirinden farklı olurdu. Şimdi şarkılar birbirine benziyor.

Röportajın Tamamı İçin Tıklayınız

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir