Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Yonca Lodi ‘Fazla Aşk’ Müzikseverlerle Buluştu !

Yonca Lodi ‘Fazla Aşk’ Müzikseverlerle Buluştu !

oduller-reklam-banner

 

Türk pop müziğinin güçlü yorumcusu Yonca Lodi, 6. stüdyo albümü “Fazla Aşk”ı DMC etiketiyle 31 Aralık 2018’de yayımladı.

Yonca Lodi, üzerinde titizlikle çalıştığı yepyeni albümü “Fazla Aşk” ı bir yıllık bir repertuvar ve stüdyo süreci ile hazırladı.

On şarkıdan oluşan “Fazla Aşk”, 8 yeni şarkının yanı sıra Yonca Lodi’nin geçtiğimiz yıl yayımladığı teklisi “Mühür” ile “Enbe Orkestrası 2018″ albümünde yorumladığı “Hepsi Geçecek”in de içinde olduğu, müzikseverlerin arşivlerine girecek bir albüm.

Müzik direktörlüğünü Alper Atakan’ın yaptığı Yonca Lodi’nin “Fazla Aşk” isimli albümünde geniş bir ekip çalışması yapıldı. Söz yazarı ve besteci olarak Sezen Aksu, Sibel Algan, İlker Bayraktar, Murat Güneş, Alper Atakan, Murat Sağır, Hakan Demirtaş ve Zeki Güner ile çalışan Yonca Lodi yine ömürlük şarkılar yorumladı.

Yonca Lodi, albümünün tüm kayıtları için “Alper Atakan Studio”, “Kaya Müzik” ve “Stüdyo Lonca” stüdyolarında çalışırken, birbirinden değerli müzisyenlerin enstrümanları ile hayat verdiği şarkıların mixlerinde Özgür Yurtoğlu ve Emre Kıral, masteringlerinde ise Emre Kıral’ın imzaları yer almakta.

“Fazla Aşk” ın fotoğraf çekimi için Esra Başıbüyük’ün sanat yönetmenliğinde ve Özgür Yüksel’in stil danışmanlığında Tayfun Çetinkaya’nın objektifinin karşısına geçen Yonca Lodi ve ekibi albümün ruhuna yakışan birbirinden farklı kareler yaratırken, albümün görsel tasarımı ise Onur Özışık tarafından yapıldı.

Albümden ilk video klip ise söz ve müziği Zeki Güner’e ait “Sevişmeler Hariç”e çekiliyor.
Yeni yılın ilk günlerinde yayına girecek olan video klibin hazırlıkları ise devam etmekte.

Yonca Lodi, ” Kendimizi unutmaya alışık yaşarken, fazla sevdiğimiz için yaşadığımız hüsran…
Bir madalya gibi taşıdığımız hayal kırıklıkları… Hiç mi akıllanmaz insan, aldığı dersleri aldığı yeni nefeslerde unutur mu? Şefkati önce kendimize duymayı, önce kendi elimizden tutmayı öğrenseydik farklılaşırdı hayatlarımız. Ama biz hep başkalarını çok sevdik. Fazla aşklarda kaybolduk, doğru yola çıkmayı hep erteledik. O büyük bilge kadını dinlemeliydik oysa… “Farkındayım, bu kızı yeniden büyütmeliyim”  deyip baştan başlamalıydık…” diyerek kendi “Fazla Aşk”ını anlattı.

Yonca Lodi’nin “Fazla Aşk” ismini taşıyan yeni albümü DMC etiketiyle dijital platformlarda ve müzik marketlerde yerini aldı.

Albümdeki şarkılar;

1.KIZIL KIYAMET SÖZ:SİBEL ALGAN MÜZİK: SEZEN AKSU/İLKER BAYRAKTAR
Düzenleme: Alper Atakan

2.SEVİŞMELER HARİÇ SÖZ-MÜZİK: ZEKİ GÜNER
Düzenleme: Alper Atakan

3.DERİNLİK SARHOŞLUĞU SÖZ: SEZEN AKSU/SİBEL ALGAN MÜZİK: SEZEN AKSU
Düzenleme: Alper Atakan

4.GİTME SAKIN SÖZ-MÜZİK:SEZEN AKSU
Düzenleme Alper Atakan

5.FAZLA AŞK SÖZ:SİBEL ALGAN MÜZİK: SEZEN AKSU
Düzenleme Alper Atakan

6.CANINA YANDIĞIM SÖZ: MURAT GÜNEŞ MÜZİK: ALPER ATAKAN
Düzenleme: Alper Atakan

7.GÜCÜME GİTTİN SÖZ-MÜZİK: ZEKİ GÜNER
Düzenleme : Alper Atakan

8.BU BANA DÜŞEN SÖZ-MÜZİK: SEZEN AKSU
Düzenleme: Alper Atakan

9.HEPSİ GEÇECEK SÖZ-MÜZİK: ZEKİ GÜNER
Düzenleme: Alper Atakan

10.MÜHÜR SÖZ: MURAT SAĞIR MÜZİK: HAKAN DEMİRTAŞ
Düzenleme: Alper Atakan

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir