Ana Sayfa » Keyif » Youtube Fenomeninden Altın Kelebek Ödüllerine Tepki!..

Youtube Fenomeninden Altın Kelebek Ödüllerine Tepki!..

oduller-reklam-banner

Ünlü Youtube fenomeni Enes Batur, Hürriyet tarafından düzenlenen Pantene Altın Kelebek Ödülleri’ni eleştirdi. Enes Batur, ‘Kazansak bile ödül vereceklerini düşünmüyorum. Bizim ismimizi kullanıp kitle çekiyorlar’ açıklamasında bulundu.

8 milyondan fazla takipçi sayısı ile Youtube ve sosyal medyada fenomen olan genç yıldız, geçtiğimiz yıl Altın Kelebek Ödülleri’nde en iyi Youtuber ödülüne layık görülmüş, ancak daha sonra ödülü iptal edilmişti.

‘İsmimizi Kullanmak İçin Yapıyorlar’
Ancak genç yıldız, bu yıl da Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde aday gösterildi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ödül törenini eleştiren Enes Batur, ‘Yine aday göstermişler. Oy veriyorsunuz, verebilirsiniz. Fakat kazansak bile ödül vereceklerini düşünmüyorum. Bizim ismimizi kullanıp kitle çekmek için yapıyorlar’ açıklamasında bulundu.

Youtube Fenomeninden Altın Kelebek Ödüllerine Tepki!..

Ödülü Geri Alınmıştı
Geçtiğimiz yıl Altın Kelebek tarafından En İyi YouTuber, Instagrammer dalında Enes Batur ödüle layık görülmüştü. Fakat daha sonra Hürriyet tarafından yayınlanan bir açıklama sonrası genç fenomenin ödülü geri alınmıştı;

İşte o açıklama;

‘Hürriyet’in farkındalık yaratmaya çalıştığı çocuk hakları konusunda Enes Batur’un sorumsuz yayını okuyucularımız, sivil toplum kuruluşları ve Altın Kelebek jürisi tarafından kabul edilemez bulundu. Altın Kelebek jürisi, Hürriyet ilkelerini ve okuyucularımızdan da gelen tepkileri dikkate alarak yaptığı değerlendirme sonucu Enes Batur’a verilen ödülü iptal etti.’

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir