Ana Sayfa » Müzik » YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar

YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar

oduller-reklam-banner

İletişim çağı olarak adlandırılan günümüzde sosyal medya mecralarına olan ilgi giderek artıyor. Şüphesiz bunların başında gelen sosyal medya platformu Youtube oldu. Video izleme platformu olan Youtube’de kanal sahibi kişiler artık dudak uçuklatacak ücretler kazanmaya başladı. Youtube’de halkın beğenisini kazanan videolar çekerek izlenme rakamlarını artırmak isteyen kanal sahipleri adeta birbirleri ile yarışır hale geldi.

Nitekim bu rekabet içine müzik yapım şirketleri ve sanatçılarda dâhil oldu. Her sanatçı artık yaptığı şarkıyı Youtube’de paylaşarak daha çok kişiyle buluşturmayı hedefliyor.
Eski zamanlarda sadece televizyon ve radyodan müzik dinleme seçeneği olan müzikseverlerin de iletişim çağında daha çok müzik dinleyebileceği mecralarda arttı. Spotify, ITunes, Fizy gibi müzik dinleme platformlarının yanı sıra Youtube’de yine en çok ilgi gören alan oldu.

Youtube’de gerek kendi kanallarında gerekse müzik yapım şirketlerinin kanalında paylaşılan video kliplere müzikseverlerde ilgi gösteriyor. Birbiriyle dinlenme yarışı içinde olan sanatçılar arasında sizler için en çok dinlenen sanatçıları belirledik. Sanatçıların çıkardıkları şarkılardan en çok dinlenenlerin baz alınarak oluşturulduğu yazımızda ilk sırada Aleyna Tilki yer alıyor.

“YENİ OLMASINA RAĞMEN MİLYAR DİNLENMEYİ BAŞARDI”
Çoğu kişi ilk olarak onu Yetenek Sizsiniz yarışmasında tanıdı ama en büyük ünü tabi ki Emrah Karaduman ile birlikte yer aldığı şarkıda kazandı. Tabi ki bahsettiğimiz kişi çıktığı ilk günden beri gerek açıklamaları gerekse çalışmaları ile gündemden düşmeyen Aleyna Tilki.

YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar
Genç sanatçı, 19 Ağustos 2016 yazında çıkardığı “Cevapsız Çınlama” şarkısı ile adeta yıla damga vurdu. Youtube’de Türkiye’de en çok dinlenen şarkı unvanını ele geçiren sanatçı hali hazırda da 448 milyon dinlenme ile en çok izlenen şarkı konumunda yer alıyor.

Herkesin tek şarkılık başarı kazanacağına inandığı sanatçı ardından çıkardığı “Sen Olsan Bari”, “Yalnız Çiçek” , “Dipsiz Kuyum” ve “Nasılsın Aşkta” gibi şarkılarıyla da her zaman en çok dinlenen şarkılar arasında zirvedeki yerini aldı.

YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar
Çıkardığı sadece 6 şarkıda 1 milyar dinlenme başarısını yakalayan Aleyna Tilki, en çok dinlenen Top 3 listesinde açık ara ilk sırada yer alıyor. Tilki, çıkardığı, “Cevapsız Çınlama”, “Sen Olsan Bari”, “Yalnız Çiçek”, “Dipsiz Kuyum”, “Gesi Bağları” ve son çıkardığı şarkı “Nasılsın Aşkta” şarkıları ile toplamda 1 milyar 357 milyon izlenme rakamına ulaşarak ilk sırada yer aldı.

“ZİRVENİN ORTAĞI MEGASTAR”
Türk pop müziğinin Megastar’ı olarak adlandırılan Tarkan, çıkardığı şarkılarla hem Türkiye hem de Dünya geleninde büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Çıkardığı her şarkıyı dillere destan olan sanatçı Youtube’de en çok dinlenen erkek sanatçı oldu.

YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar
20 yılı aşkın süredir müzik dünyasının içinde olan Tarkan, pop müziğinin yanı sıra alaturka, Türk sanat müziği gibi birçok türde de şarkı seslendirerek bunları müzikseverlerle buluşturdu.
Çıkardığı şarkılar arasında yaklaşık 50 şarkısının baz alınarak hazırlandığı listemizde Megastar, toplamda 1 milyar 355 milyon izlenme ile ikinci sırada yer aldı.
Başarılı sanatçının şarkıları arasında en çok dinlenen şarkısı son çıkardığı albümde yer alan ve 330 milyon izlenme sayısına ulaşan “Yolla” oldu.

“GÜLŞEN’DE MİLYARI GEÇTİ”
Türk pop müziğinin en beğenilen ve en güçlü kadın solistlerinden birisi olan Gülşen, şarkı çıkardığı şarkı ya da albüm ile zirvede olmayı başarıyor.
Kış aylarında çıkardığı “Bir İhtimal Biliyorum” şarkısı ile yılın en iyi şarkılarından birinin altına imzasını atan Gülşen, bu yılın en çok dinlenen kadın sanatçılarının başında yer alıyor.
Spotify’de Tarkan’ın “Şımarık” şarkısı ile Gülşen’in “Bir İhtimal Biliyorum” şarkısı ile 20 milyon dinlenmeyi geçerek büyük bir başarıya imza atmıştı.

YouTube’da Milyarlarca İzleyici Sayısına Ulaştılar
Önümüzdeki aylarda çıkarmayı planladığı albümün öncesinde çıkardığı “Bir İhtimal Biliyorum” şarkısı büyük beğeni kazandı. Başarılı sanatçının Ağustos ayı içerisinde çıkaracağı Edis düeti ise en çok merak edilen şarkıların başında yer alıyor.

Çıkardığı “Bangır Bangır” , “Yatcaz Kalkcaz” , “Dan Dan”, “Seyre Dursun Aşk” “Adı Aşk Sebebimin” gibi birbirinden hit şarkıları müzikseverlerle buluşturan Gülşen, Youtube’de toplam 1 milyar 135 milyon dinlenme barajını geçerek üçüncü sırada yer aldı.
Son aylarda çıkarılan şarkılar her ne kadar sanatçıların ve müzik yapım şirketlerin beklentilerini karşılayamasa da büyük bir gelir sağladığı kesin.
Haber: İbrahim Aydemir – MüzikOnair

oduller-reklam-banner
● Misafir

İlginizi Çekebilir