Ana Sayfa » Müzik » Zeynep Mansur: Edis’in Geleceğin Tarkan’ı Olacağını Düşünüyorum.

Zeynep Mansur: Edis’in Geleceğin Tarkan’ı Olacağını Düşünüyorum.

oduller-reklam-banner

Söz ve müziği Soner Çınar’a, düzenlemesi Murat Yeter’e ait olan ‘Tesadüfen’’ ile iki yıl aradan sonra müzik piyasasına geri dönüş yapan ünlü şarkıcı Zeynep Mansur,  Hüseyin Özdemir ile ’15 Dakika’ programının bu haftaki konuğuydu.

İşte ’15 Dakika’ programının bu haftaki konuğu Zeynep Mansur’dan özel açıklamalar;

Müzik kariyerinize ne zaman ve nasıl başladınız?

Çocukluğumdan beri şarkı söylemek hayalimdi. 17 yaşımda ilk Ankara’da sahne almaya başladım. Alaylı olarak başladım; fakat bunun yanı sıra özel dersler de alıyordum.

Size bu yolda en büyük desteği kim verdi?

Kendim. Her iş için bu böyledir aslında. Çalışmak, çok çalışmak çok önemli. Ben bu işe hayatımı adadım. Çünkü çok severek yaptığım bir meslekti.

Zeynep Mansur’un tarzı nedir?

Ben bu işe başladığımdan beri Pop müzik tarzı söylüyorum. Bundan sonra da tarzımı değiştirmeyi düşünmüyorum. Ancak pop müzik çok geniş bir yelpaze… Mesela House Müzik de yaptım. Çağa ayak uydurarak pop müziğe devam ediyorum.

Zeynep Mansur ilk profesyonel anlamda yapmış olduğu şarkının heyecanını hatırlıyor mu?

Müthiş bir heyecandı. Gerçi çok değişen bir şey olmadı. Her albümde o heyecanı yaşıyorum. Zaten o heyecanı yitirdiğiniz zaman çok bir anlamı kalmaz. İlk albüm ”Beyaz Sevdalar”dı. İki şarkılık bir albümdü ve sözlerini ben yazmıştım.

Zeynep Mansur güzelliğini neye borçlu?

Çok teşekkür ederim, sağ olun. Hiç özel bir şey yapmıyorum bunun için.

 

Son günlerde dinlemekten en keyif aldığınız genç şarkıcılardan bir isim var mı?

Edis. Onun şarkılarını, kliplerini, aranjelerini çok beğeniyorum. Çok güzel, başarılı işler yapıyor. Geleceğin Tarkan’ı olacağını düşünüyorum.

”Tesadüfen” şarkısının hikayesini anlatır mısınız?

Soner Çınar’a ait sözü ve müziği. Düzenlemesini Murat Yeter yaptı. Daha önce ”Gel Günaha Girelim” şarkısında birlikte çalışmıştık Soner ile. 90’lardan tanıyorum Soner’i. Yine yeni bir şarkı yapma arayışına girdiğim zaman Soner’i aradım. Bana 10 şarkı gönderdi. Hepsini dinledim ama ”Tesadüfen’i tekrar tekrar, üst üste dinledim. Her dinlediğimde de beni çok etkiledi. Güçlü kadın sözlerini çok beğeniyorum. O yüzden ”Tesadüfen”e tamam dedim. Erdi Sevinç çok güzel bir klip çekti. Müthiş bir ekip ile müthiş bir iş çıktı. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Seyhan Müzik’ e çok teşekkür ediyorum. Fuat Seyhan, Bülent Seyhan ve Zeynep hanıma sonsuz teşekkürler ediyorum.

Zeynep Mansur’un boyu ve kilosu nedir?

1.72 cm boyunda, 59 kiloyum. 55 olmak için uğraşıyorum.

Hayatınızda biri var mı?

Şuanda yok; ama olduğu zamanda paylaşmıyorum. Çünkü bana göre özel hayat adı üstünde özel olmalı. Öyle yaşamayı tercih ediyorum.

Müzikonair’i ne sıklıkla takip ediyorsunuz?

Müzikonair sitesini uzun zamandır zevkle takip ediyorum. Benim için müzik çok güzel bir yaşam biçimi.

Hayatınızda müzik olmasaydı hangi mesleği tercih ederdiniz?

Yine sanatın herhangi bir dalıyla uğraşmak isterdim. Balerin olmak isterdim mesela… Küçükken çok hayalim olan işlerden biriydi o da.

Dm’den gelen mesajlara bakıyor musunuz?

Hayır, hiçbirine bakmıyorum. Bir şey paylaşmak isteyen olursa sayfamda paylaşabilirler. Zaten hepsine de geri dönüş yapıyorum.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

İnşallah yepyeni şarkılarımla yine görüşmek dileğiyle… O gelene kadar Tesadüfen’i dinlemeye devam edin…

oduller-reklam-banner
● Misafir
Başlıklar

İlginizi Çekebilir