Ana Sayfa » Müzik » Zülfü Livaneli’nin Kadına Yönelik Şiddet Çözümü Tartışma Yarattı

Zülfü Livaneli’nin Kadına Yönelik Şiddet Çözümü Tartışma Yarattı

oduller-reklam-banner

Zülfü Livaneli, kadına şiddet ve kadın cinayetlerine çözüm olarak kadınalrın silahlanması gerektiğini savunan bir paylaşımda bulundu. Ünlü müzisyenin tepkilere neden olan bu paylaşımı sonrası Livaneli, ‘Bu cümle, durumun vahametine dikkat çekmek amacıyla şok etkisi yaratmak icin yazıldı’ açıklamasında bulundu.

Livaneli,’ Tehdit altındaki kadınlara silah eğitimi ve ruhsat verllmeli. Üc beş katil adayı temizlenirse ancak durur bu işler. Keske Özgecan da , Ceren de, Emine de, Şule ve benzerlerinde  silah olsaydı. Katil erkekler geberseydi iste bu ülke hepimizi bu uç noktalara kadar getirdi’ dedi.

Zülfü Livaneli’nin bu sözleri kısa sürede tartışmalara neden oldu. Ünlü müzisyen daha sonra ‘Bu cümle, durumun vahametine dikkat çekmek amacıyla şok etkisi yaratmak icin yazıldı. İsyan duygusu içinde. Bir çare önerin dostlar. Kadın öldürmeyi moda haline getirdiler. Yargı vs yetmiyor!’ dedi.

Zülfü Livaneli’nin Kadına Yönelik Şiddet Çözümü Tartışma YarattıZülfü Livaneli’nin Kadına Yönelik Şiddet Çözümü Tartışma Yarattı

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir