Araç çubuğuna atla
MüzikMüzik Haber

2. Apple Music Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

Geçtiğimiz yıl itibariyle müzik ödülleri töreni düzenlemeye başlayan ve müzik servisinde yer alan sanatçıları ödüllendiren Apple Music’in bu yıl ikincisi düzenlenecek.

2. Apple Music Ödülleri, basit bir ödül töreni olmaktan öteye geçmek için Apple Music, Apple Music TV ve Apple TV uygulamalarında bir hafta boyunca kutlanacak. Canlı performanslar, röportajlar, hayran etkinlikleri ve daha birçok içeriğin yayımlanacağı ödül töreninde bu yılın kazanan isimleri belli oldu. Geçtiğimiz yıl törene damga vuran isim Billie Eilish iken bu sene ise “yılın küresel sanatçısı” ödülünü Lil Baby kazandı.

İşte 2020 Apple Music Ödülleri kazananları:

  • Yılın Küresel Sanatçısı: Lil Baby
  • Yılın “Nefes Kesici” Sanatçısı: Megan Thee Stallion
  • Yılı Söz Yazarı: Taylor Swift
  • Yılın En İyi Şarkısı: Roddy Ricch – The Box
  • Yılın En İyi Albümü: Roddy Ricch – Please Excuse Me for Being Antisocial

Ödül töreninde kazananlar ise editörlerin seçimleri ile dinleme istatistikleri arasında bir denge kurularak belirleniyor. Özellikle “en iyi albüm” ile “en iyi şarkı” ödülleri belirlenirken kullanıcıların Apple Music’te hangisine daha çok rağbet ettiği ölçüt alınıyor.

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.