2. Gemlik Zeytin Festivali’nde Göksel Rüzgarı Esti

Ünlü organizatör Can Demiral tarafından organize edilen ve Gemlik Belediyesi’nin Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleriyle birlikte bu yıl ikincisini düzenlediği Uluslararası Gemlik Zeytini Festivali, pop sanatçısı Göksel konseri ile sona erdi. Borusan sponsorluğunda sahneye çıkan Göksel, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı dolduran 10 bine yakın kişiye şarkılarını seslendirdi. ‘Zeytinin Başkenti Gemlik’ temalı festivalin kapanış konserinde sahne alan Göksel, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.

Yoğun İlgi İzdihama Yol Açtı

BORUSAN A.Ş. sponsorluğunda festivale davet edilen Göksel, 15 Temmuz Demokrasi Meydanını dolduran on bine yakın Gemlikliye en güzel şarkılarını seslendirdi.

Prof. Dr. Canan Karatay’a Sıcak Gönderme

Sahneye önce zeytin yeşili kıyafet ile çıkan Göksel, konserinin ikinci bölümünde kırmızılar içinde geldi. Gemlikliler ile zeytin konusunda da sohbet eden Göksel, “Zeytini, zeytinyağını çok seviyorum. Canan Karatay hocam gibi belki zeytinyağını bir dikişte içemem ama ben de günde 70 tane zeytin yiyorum” dedi.

İlk Defa Seslendirdiği ‘’Karlı Kayın Ormanı’’ na Seyirciden Tam Not

Uluslararası Gemlik Zeytin Festivalinde bulunmaktan onur ve gurur duyduğunu dile getiren Pop Müziğinin Kraliçesi Göksel, 70’lerin ünlü şarkılarının yanı sıra, bugüne kadar çıkardığı albümlerinden seçme eserleri de okudu. Zülfü Livaneli’nin ‘’Karlı Kayın Ormanı’’ türküsünü de Gemlikliler ile birlikte seslendiren Göksel, “Mavi Boncuk” ve Yeşilçam Film şarkılarını da seslendirdikten sonra, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Türk Sinemasının ünlü jönü Tarık Akan’ı da rahmetle andı. Göksel’e program sonunda Borusan A.Ş. Gemlik Tesisleri Sorumlusu Serdar Özkaleli tarafından günün anısına plaket, zeytin ve zeytinyağı hediye edildi.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Reklam