2023 Eurovision'da Oylama Sistemi Değişti -
MüzikMüzik HaberVitrin

2023 Eurovision’da Oylama Sistemi Değişti

Avrupa Yayın Birliği (EBU), yayınladığı açıklamada 2023 Eurovision Şarkı Yarışmasında oylama sisteminde değişiklik olduğunu duyurdu. 

Avrupa Yayın Birliği (EBU), yayınladığı açıklamada 2023 Eurovision Şarkı Yarışmasında oylama sisteminde değişiklik olduğunu duyurdu.

Yeni sisteme göre artık yarı finallerde yarışan ülkelerden hangisinin finale gideceğine izleyiciler karar verecek. Bu kısımda sadece halk oylamasına başvurulacak. Profesyonel jüriler ise büyük finalde karar yetkisine sahip olacak. Yarışmaya katılmayan ülkelerinde ücretli bir şekilde oy verme hakkı olacak. Bu değişiklik sayesinde Türkiye’den de oy kullanabilmek mümkün. Oylama; SMS, telefon veya Eurovision’un kendi uygulaması üzerinden yapılabilecek.

Eurovision idari sorumlusu Martin Osterdahl yeni sistem hakkında şu şekilde konuştu: 2023’te sadece Eurovision Şarkı Yarışması izleyicileri hangi ülkelerin büyük finale kalacağına karar verecek ve etkinliğin küresel etkisini yansıtacak şekilde, gösteriyi izleyen herkes dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın favori şarkıları için oy verebilecek.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)