MüzikMüzik HaberVitrin

2023 Eurovision’da Oylama Sistemi Değişti

Avrupa Yayın Birliği (EBU), yayınladığı açıklamada 2023 Eurovision Şarkı Yarışmasında oylama sisteminde değişiklik olduğunu duyurdu. 

Avrupa Yayın Birliği (EBU), yayınladığı açıklamada 2023 Eurovision Şarkı Yarışmasında oylama sisteminde değişiklik olduğunu duyurdu.

Yeni sisteme göre artık yarı finallerde yarışan ülkelerden hangisinin finale gideceğine izleyiciler karar verecek. Bu kısımda sadece halk oylamasına başvurulacak. Profesyonel jüriler ise büyük finalde karar yetkisine sahip olacak. Yarışmaya katılmayan ülkelerinde ücretli bir şekilde oy verme hakkı olacak. Bu değişiklik sayesinde Türkiye’den de oy kullanabilmek mümkün. Oylama; SMS, telefon veya Eurovision’un kendi uygulaması üzerinden yapılabilecek.

Eurovision idari sorumlusu Martin Osterdahl yeni sistem hakkında şu şekilde konuştu: 2023’te sadece Eurovision Şarkı Yarışması izleyicileri hangi ülkelerin büyük finale kalacağına karar verecek ve etkinliğin küresel etkisini yansıtacak şekilde, gösteriyi izleyen herkes dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın favori şarkıları için oy verebilecek.

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.