Müzikonair 206 Radyocu, 144 Ayrı Program Yapan Tek Radyo : Açık Radyo | Müzikonair
RadyoYerel

206 Radyocu, 144 Ayrı Program Yapan Tek Radyo : Açık Radyo

muzikonair-ozel-haber-banner

İstanbul’da 94.9 frekansından yayın yapan Açık Radyo, bugün 20. yaşını kutladı!..

Türkiye’nin en farklı radyo olma özelliği taşıyan radyo kanalı, Ömer Madra yönetiminde yayınlarını sürdürüyor!..

Açık Radyo, 13 Kasım 1995 tarihinde İstanbul ili ve çevresine yayın yapmak amacıyla açılmış olan bölgesel radyo kanalı. Radyo kanalının kurulduğu tarihten bu yana sloganı “Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo” olmuştur.

Radyo kanalı, 92 ortağın tamamının yaklaşık olarak eşit paylara sahip olduğu anonim şirkete aittir. Kanal, şirketin çalışma prensibini kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yakın olarak görmektedir. Bir diğer fark ise, hissedarların tümünde bulunan ortaklık belgesinde, Abidin Dino’nun -1’den 100’e kadar numaralanmış– “Tuğralar” serisi litografilerinden birisinin bulunmasıdır. Bu litografilerin arkasında ise; “Özgür, bağımsız, demokratik” haysiyetli, duyarlı ve sıradışı bir radyo kurma projesine, 1995’te verdiğiniz desteğin Türkiye’de yeni projelere örnek olması dileğiyle…” yazmaktadır. Radyo, özellikle herhangi bir ideoloji’ye bağlı olmadığını sıkça dile getirmektedir.

Haftanın 7 günü ve 24 saat boyunca kesintisiz yayın yapan Açık Radyo’da hali hazırda 206 programcı tarafından 144 ayrı program yapılmaktadır. Türkiye dışından gelen programcılara da yayın yapma hakkı tanımış ve bu kapsamda, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen yabancılar, radyo kanalında program yapma imkanını bulmuşlardır. Radyo kanalındaki programlara günde en üz üç kişi veya kuruluş temsilcisi konuk olmuş ve olmaya devam etmektedir.

MüzikOnair ailesi olarak Açık Radyo’nun 20. yılını kutlar, başarılar dileriz.

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz!..

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu