MüzikMüzik Haber

24 Bin 522 Müzisyene Destek Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Müzik Susmasın ödemeleri olarak bilinen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilecek olan sanatçı destekleri için ayrıntılar belli oldu.

Müzik Susmasın ödemeleri olarak bilinen Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından verilecek olan sanatçı destekleri için ayrıntılar belli oldu.

25 Aralık’ta sona eren başvurular sonucunda ”Müzik Susmasın” destek programına 29 bin 679 başvuru yapıldı. 24 bin 522 sektör çalışanının başvurusu kabul gördü.

Destek almaya hak kazanan başvuru sahiplerine ocak ayından itibaren ödemeleri yapılmaya başlanacak projeyle ilgili detaylı bilgiye müzik susmasın adresinden ulaşılabilecek. Bu ay başlayacak müzik susmasın ödemeleri 3 ay boyunca sürecek. 24 bin 522 kişiye üç ay boyunca her ay net bin lira tutarında ödeme yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Çok kısa bir zamanda sonuçlandırdığımız bu destek programının yanı sıra yine Bakanlığımız kaynaklarından karşılanmak üzere; Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM), Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) ve Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği (MSG) kendi üyelerine çağrıda bulunarak ayrı ayrı destek programları geliştirmiştir.

“MESAM’ın programına 2 bin 559, MSG’nin programına 3 bin 28 ve MÜYORBİR’in programına da 635 olmak üzere toplam 6 bin 222 üye katılım göstermiştir. Toplam 30 bin 744 müzisyen ve sektör emekçisine ulaşacak destek ödemelerinin ilk dilimi, ocak ayı içerisinde tamamlanacaktır. Destek programlarına gösterilen yoğun ilgiden duyduğumuz memnuniyeti belirterek müzik sektörüne hayırlı olmasını dileriz.”

 

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/VILRM
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.