MüzikMüzik Haber

3 Yıla Kadar Hapsi İsteniyordu… Gülşen’in Davasında Yeni Gelişme!

Gülşen'in 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması 1 Mart 2023 tarihine ertelendi.

Ünlü şarkıcı Gülşen’in bir konserinde İmam Hatip liselilere yönelik sözleriyle 3 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın ikinci duruşması bugün görüldü.

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya şarkıcı Gülşen katılmadı. Gülşen’i avukatlarının temsil ettiği duruşmada, bazı müştekiler de hazır bulundu. Duruşmaya ikatılan müşteki Eren Yıldız şikayetçi olduğunu söyleyerek, “Sanığın özrünü kabul etmiyorum. Halka alkış tutturup imam hatiplileri hedef göstermiştir. İtibar suikastına maruz kaldığım için özrü kabul etmiyorum” ifadelerine yer verdi.

‘Medya Eli İle Yaratılmış Suni Mağdurlar’

Müşteki beyanın ardından söz alan Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı Orhan Erol Müezzinoğlu, suçun yasal unsurlarının oluşmadığını söyleyerek, “Bu sözler biletle girilen bir yerde söylenmiştir. Halka açık bir mekan değildir. Şikayetçiler müvekkilin beyanlarını medyadan öğrenmiştir. Buradaki mağdurlar medya eli ile yaratılmış suni mağdurlardır. Asıl bu mağduriyete izin verenler hakkında şikayetçi olmuşlardır” dedi.

‘Sesinden Çok Kıyafetleri İle Gündeme Gelmeye Çalışmaktadır’

Önder İmam Hatipliler Derneği avukatı Seçkin Koç ise Gülşen’in suça konu ifadeleri kullandığını kabul ettiğini söyleyerek, “Sanık şarkıcı olduğunu iddia etmektedir. Ancak sesinden çok kıyafetleri ve doğal olmayan cinsel yönelimleri desteklemesi ile gündeme gelmeye çalışmaktadır” dedi.

Alınan beyanların ardından ara kararını açıklayan mahkeme esasa ilişkin mütalaanın hazırlanması için dosyanın duruşma savcısına gönderilmesine karar vererek duruşmayı 1 Mart 2023 tarihine ertelendi.

İlgili Haber: Gülşen Hakim Karşısına Çıktı: Giyimim Kuşamım Nedeniyle Hedef Gösterildim!

 

Reklam

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.