MüzikMüzik Haber

67. Eurovision Şarkı Yarışması’nın Kazananı Belli Oldu

Bu yıl 67. kez düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı belli oldu. İngiltere'de düzenlenen yarışmanın kazanan ülkesi İsveç oldu.

Bu yıl 67. kez düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması’nın kazananı belli oldu. İngiltere’de düzenlenen yarışmanın kazanan ülkesi İsveç oldu. Normalde bir önceki yılın kazanan ülkesinde gerçekleşen yarışma bu yıl, geçen yılın birincisi Ukrayna’daki politik durum sebebiyle İngiltere’de gerçekleşti. Yarışmanın bu yılki birincisi ise İsveçli şarkıcı Loreen oldu.

Loreen’in yarışmayı ikinci defa kazanması ise dikkat çekti. İsveçli şarkıcı Loreen; “Tattoo” isimli şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması’nı kazandı. Stockholm’un divası, Liverpool’daki yarışmanın finalinde 25 ülkenin performansını geride bırakmayı başardı. 39 yaşındaki sanatçı, daha önce de 2012’de Eurovision’u kazanmıştı ve Loreen, bu yılki başarısıyla 1980’lerin ünlü ismi Johnny Logan’dan sonra ödülü iki kez alan ikinci isim oldu.

67. Eurovision Şarkı Yarışması’da ilk 5

  1. Loreen – Tattoo (İsveç)
  2. Käärijä – Cha Cha Cha (Finlandiya)
  3. Noa Kirel – Unicorn (İsrail)
  4. Marco Mengoni – Due vite (İtalya)
  5. Alessandra Mele – Queen of Kings (Norveç)

 

Reklam

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.