MüzikMüzik Haber

Acı Tablo! Pandemi Sürecinde İntihar Eden Müzisyenlerin Sayısı Yüze Yaklaştı…

Müzik- Sen’in verilerine göre pandemi başladığından bu yana ekonomik sıkıntılar ve diğer sebepler gerekçesiyle yaşamına son veren müzisyenlerin sayısı yüze yaklaşmış durumda.

CHP Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Gamze Taşcıer, pandemi döneminde ekonomik olarak en çok etkilenen gruplardan biri olan müzik ve sahne sanatçılarının sorunlarını gündeme getirdi. Salgınla mücadelede bilim insanları tarafından ifade edilen ve alınması önemli kararlar yerine saat sınırı ve müzik yasağı gibi yasakların getirildiğini ifade eden Taşcıer, ”’Garip ve anlamsız yasaklarla salgınla sözde bir mücadele veriliyor. Sanki virüs müzikle yayılıyormuş ya da belirli bir saatten sonra yayılıyormuş gibi adımlar atıldı. Çoğu güvencesiz çalışan müzik ve sahne emekçileri hiç bir destekten yararlanamıyorlar. Yüz binlerce insan adeta açlığa ve ölüme terk edildi” dedi.

İntihar Eden Müzisyenlerin Sayısı Yüze Yaklaştı

Müzik- Sen’i ziyaret eden Taşçıer, yaptığı açıklamada acı tabloyu gündeme getirdi. Taşçıer, ”Müzik-Sen’in verilerine göre pandemi başladığından bu yana intihar eden müzisyenlerin sayısı yüze yaklaşmış durumda. Müzik aletlerini satarak eve ekmek götürmeye çalışan müzisyenler var. Pandemi sonrası ne yapacaklarını düşünemiyorlar. Bu insanların sigortaları yapılmadığı için hiçbir güvenceleri de yok. Ne bugüne ne de geleceğe güvenle bakamıyorlar”

Bu İçeriğe Emojiyle Tepki Ver!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Reklam

Bu İçeriğin Kısa Linki: https://muzikonair.com/gEBb6
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Bu sitedeki haberleri okuyabilmeniz için reklam engelleyicinizi durdurmanız gerekmektedir. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz.