Müzikonair Ahmet Kaya’nın ‘Söyle’ Şarkısının Hikayesi Ortaya Çıktı: Evine Hırsız Girince… | Müzikonair
MüzikMüzik Haber

Ahmet Kaya’nın ‘Söyle’ Şarkısının Hikayesi Ortaya Çıktı: Evine Hırsız Girince…

Ahmet Kaya ile yıllarca birlikte çalışan bağlama sanatçısı Ümit Yılmaz, merhum sanatçının 'Söyle' şarkısının hikayesini anlattı.

2000 yılında hayatını kaybeden Ahmet Kaya için ”Özgün Müzikte Bir Portre, Ahmet Kaya” adlı bir konser düzenlendi. Etkinlikte Ahmet Kaya ile yıllarca birlikte çalışan bağlama sanatçısı Ümit Yılmaz, merhum sanatçının ‘Söyle’ şarkısının hikayesini anlattı.

Ümit Yılmaz, “Almanya’dan İsviçre’ye giderken, çok yağmurlu bir havada yolculuk yapıyorduk. Gülten Abla aradı, meğer İstanbul’daki evlerine hırsız girmiş. ‘Neyse, olur gözüm, boşver’ dedi. Sonra daldı, yolculuk sırasında hava da kötü derken bir melodi mırıldanmaya başladı. ‘Söyle’ şarkısını o minibüste yazdı. İstanbul’a döndüğümüzde o şarkının kaydına da ben girdim.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı.

Web yayıncılığının tek gelir kaynağı web sitesindeki reklamlardır. Bu nedenle bize destek olun ve reklam engelleyici uygulamanızı web sitemiz için durdurun. Size söz veriyoruz. Çok fazla reklam göstermeyeceğiz. Hassasiyetiniz için teşekkürler, Keyifli okumalar :)