MüzikMüzik Haber

Ahmet San: Ajda Avrupa Star Olacakken Parayı Tercih Etti

Ünlü organizatör ve menajer Ahmet San, Haberler YouTube kanalında Gökay Kalaycıoğlu'nun sorularını yanıtladı. Ahmet San; Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Tarkan'ın dünya starı olmak istemediğini söyledi.

Ünlü organizatör ve menajer Ahmet San, Haberler YouTube kanalında Gökay Kalaycıoğlu’nun sorularını yanıtladı. Ahmet San; Ajda Pekkan, Sezen Aksu ve Tarkan’ın dünya starı olmak istemediğini söyledi. San, ”Hiçbiri yönetilebilir değil. Dünya starı olmak istemediler, bir insanı zorla bir yere itemezsin.” dedi.

Armağan Çağlayan’ın programına konuk oldu.  Kariyeri hakkında merak edilen sorulara yanıt veren San, ”Türk sanatçıların çoğu yönetilemez” dedi.

Gökay Kalaycıoğlu, ”Sezen Aksu ve Tarkan neden dünya starı olamadı?” sorusuna şöyle yanıt verdi;

Kendi tercihleri olduğu için zaten o yüzden vazgeçtim. Bir insanı zorla bir yere itemezsin ki. Kendi içinde o dünyaları yaşayamıyorsa, ısrar etmenin gereği yok. Ben zaten Türk sanatçılara hiç niyetlenmedim 73 yılında. O dönem ebediyete intikal eden Erkan Özerman isimli biri Türk sanatçıların menajerliklerini yapıyordu. Paris’te olduğu için Galatasaray Lisesi’nden bir abim olduğu için. Paris’te bir dönem Hey mecmuası ve Hürriyet’in muhabirliğini yapıyordum.

Dolayısıyla entertainment ile iç içe her hafta röportajım çıkıyordu. Türkler Paris’e gelince ilgileniyordum. Ajda bir Avrupa starı olmaya giderken Bebek Belediye’den 6 aylık iş bilmem kaç aylık parasını peşin aldığı için bıraktı o pazarı… Ajda 1973’te neyse, şimdiki Türk starlar da o. Abi sen en iyisini bilirsin sonra sen ne yaptın Ahmet’e dönüyor. Ben menajerliğimi onların önündeki bulutları üfleyerek parlamalarını sağlıyorum. Ajda flörtöz bir karakterdir. Ajda managebel değildir. Fransa’nın starı olacakken parayı tercih etti. Kırbaçla mı dünya starı yapacaksın?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu